Sledujte nás aj na

Ak použiteľnosť a masová adopcia Bitcoinu bude aj naďalej stúpať, bude to viesť minimálne k zníženiu poplatkov za prevody peňazí. Spoločnosti, ktoré momentálne profitujú zo svojej pozície, ktorá sa podobá na monopol, budú nútené znížiť svoje zisky. Vyhlásila to Cathie Wood, CEO spoločnosti Ark Invest. Cathie dokonca verí, že v budúcnosti vyústi tento tlak až k nulovým poplatkom za prevody peňazí.

Ark Invest

Spoločnosť je známa svojími investíciami do revolučných technológií, a je teda prirodzené, že sa zaujíma aj o Bitcoin a kryptomeny. Ark Invest spravuje investície v hodnote 1.7 miliardy USD a jej CEO strávila predchádzajúcich 12 rokov v Alliance Bernstein, kde mala „pod palcom“ 5 miliárd USD. Jej názor má preto pomerne veľkú výpovednú hodnotu. Myslí si, že Internetu vo všeobecnosti až doteraz chýbal vlastný platobný systém, ktorý by bol prispôsobený práve na využitie v tomto prostredí. A Bitcoin je v jej očiach chýbajúci článok, ktorý začína objavovať stále viac a via ľudí.

„Bitcoin a ostatné kryptomeny pomáhajú vyriešiť práve tento problém a odstraňujú prítomné prekážky“, povedala Cathie Wood.

Vysoké poplatky

Nachádzame sa v dobe, kedy spoločnosti ako Western Union alebo Paypal profitujú práve z absencie vlastného internetového platobného systému. V odvetví medzinárodných finančných transakcií vládne pomerne malá konkurencia, čo umožňuje vysoký profit. Mnoho ekonomických migrantov napríklad z Indie alebo afrických štátov posielajú peniaze svojim rodinám a vo všeobecnosti do svojej krajiny, pričom platia v priemere 8% poplatky z každej transakcie.

„Je to obrovský podiel, nemyslíte? Práve teraz síce zaplatíte poplatok za konverziu z fiatových mien na kryptomeny tiež, ale tieto sadzby sú 2 až 3 percentá. To je už oveľa lepšie. Myslíme si však, že dáta budú tak cenné, že peniaze poslané cez protokol IP budú zadarmo pretože transakcie budú informáciami, ktoré chcú spoločnosti získať. „

Každý má právo posúdiť sám, či je to veľa alebo málo. Cathie Wood v tom má jasno – je to príliš veľa. S príchodom Bitcoinu a kryptomien očakáva zníženie poplatkov až na nulu. Samozrejme nebude to zo dňa na deň, ale trend poplatkov je klesajúci. Ďalšou otázkou, ktorá môže vzniknúť je dôvod, prečo chcú spoločnosti získať takéto dáta. Budúcnosť ukáže a my Vás o tom budeme informovať.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...