Sledujte nás aj na

Bitcoin a kryptomeny, rovnako ako každá nová technológia, sa musia vyvíjať aby získali masové využitie. Vo svojom súčasnom stave Bitcoin stále nie je pre laika bez technických znalostí tak ľahko použiteľný. Ďalším problémom je, že potrebuje trvalé vysokorýchlostné pripojenie k internetu na to, aby fungoval … alebo nie?

Bitcoin mimo internetovú sieť

Spoločnosť Blockstream pracuje na využití satelitov pre zabezpečenie chodu siete Bitcoin po celom svete 24 hodín denne, 7 dní v týždni. S týmto globálne prístupným a pasívne prijímaným dátovým tokom môže mať každý prístup k Bitcoin blockchainu odkiaľkoľvek, čo by mohlo ohlasovať novú éru adopcie pre kráľa kryptomien.

V miestach, kde nie je prístup k vysokorýchlostnému širokopásmovému pripojeniu k internetu, by sa vďaka satelitnému pokrytiu mohli overovať offline transakcie, a zároveň je možné získať prístup k sieti Bitcoin. Okrem toho by mohli používatelia mať prístup aj k údajom o trhu a ďalším službám ponúkaných prostredníctvom satelitného API (rozhrannie pre programovanie aplikácií). To všetko zadarmo a ďaleko od striehnucich očí poskytovateľov internetových služieb riadených štátom.

Je blockchain vhodný pre Váš biznis?

Prijímanie a posielanie BTC všade po svete

Podľa nedávneho príspevku na Medium sa táto metóda prístupu a distribúcie rýchlo rozširuje. Pomocou vlastných validačných uzlov môže každý na planéte teraz posielať a prijímať Bitcoin bez nutnosti drahých dátových paušálov. Výmena sa môže uskutočniť prostredníctvom SMS, zmiešaných sietí alebo dokonca tlačených QR kódov.

Lite.IM prináša Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Spoločnosť GoTenna, založená v New Yorku, ktorá navrhuje a vyvíja technológie pre off-gridové a decentralizované komunikácie, sa bližšie zameriava na túto revolučnú metódu prístupu k sieti Bitcoin cez satelit. Spoločnosť dodáva jednoduché sieťové zariadenie, ktoré pracuje so softvérom nazývaným TxTenna. Ten môže vysielať BTC transakcie do lokálnej zmiešanej siete pripojených zariadení.

Používanie tohto hardvéru umožňuje ľuďom posielať a prijímať Bitcoin bez internetového pripojenia. Jednoducho si okolo seba vytvoria vlastnú malú sieť. BTC môže byť skutočne offline prostredníctvom tejto technológie, ktorá je odolná voči výpadkom internetu alebo cenzúre. Vďaka napájaniu z batérie, je zariadenie tiež odolné voči výpadkom energie. Použitie tohto nastavenia spolu so satelitným prijímačom Blockstream umožňuje komukoľvek posielať a prijímať Bitcoin a získavať údaje v reálnom čase bez pripojenia na internet.

Príspevok ďalej píše o tom, ako nastaviť systém a prepojiť kryptopeňaženky, a to ako so softvérom, tak aj s hardvérom, pričom konečný produkt je úplne off-gridový (mimo hlavné siete) Bitcoin uzol a peňaženka schopná overovať bloky.

Zariadenie GoTenna v súčasnosti potrebuje pripojenie ostatných používateľov k sieti, aby sa uľahčilo sprostredkovávanie komunikácie. Táto sieť však stále rastie a podľa jej internetových stránok má na celom svete už niekoľko tisíc uzlov. To, čo spolu s Blockstreamom dosiahli, otvára novú sféru prístupnosti pre Bitcoin bez spoliehania sa na poskytovateľov internetu.

Pokrytie GoTenna siete v Európe

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...