Sledujte nás aj na

The London Bullion Market Association (LBMA), čiže „Asociácia londýnskeho trhu so zlatými tehlami“ má v pláne vytvoriť niekoľko štandardov pre sledovanie zlata prostredníctvom blockchain technológie. Ďalej plánuje zostaviť dozorný výbor na schvaľovanie a monitorovanie poskytovateľov technológií.

Etické zdroje sa stávajú kritickými v tak vysoko hodnotnom sektore, ako sú drahé kovy. Stanú sa ešte dôležitejšími, keďže rezervy kovov, ako je napr. zlato sa znižujú a vzrastá ich nedostatok.

Blockchain očistí trhy od neetického zlata

Dokazovanie pôvodu zlata môže predísť jeho pašovaniu z rozvojových krajín, kde ťažba ohrozuje životy ľudí a ničí životné prostredie. Zabezpečí sa, že každý, kto sa zúčastňuje na zásobovaní, vrátane ťažiarov, bude odmenený a kupcovia budú vedieť, že ľudia a životné prostredie sú chránené. Sledovanie komodity gold bullion, teda zlata od jeho pôvodu cez vlastníctvo a využitie, môže predísť jeho krádeži či falšovaniu. Taktiež by sa mohlo predísť nelegálnemu obchodovaniu, pašovaniu a použitiu pri financovaní konfliktov a terorizmu. Technológia blockchain predstavuje riešenie, ako z trhov odstrániť nelegálne a neetické zlato.

Dosiahnutie vierohodného blockchain riešenia

LBMA je svetová asociáciou so zlatom a asociácia medzinárodného obchodovania so zlatom na OTC gold bullion trhu (Over-the-counter), čiže mimo regulovaného trhu. Členmi asociácie sú veľkí ťažiari zlata, rafinérie a obchodníci so zlatom. Asociácia požiadala v marci 2018 svojich členov o návrhy riešenia na sledovanie zlata a ochranu pred jeho falšovaním. Podľa Reuters LBMA dostala 26 návrhov, vrátane niekoľkých od technologických startupov a taktiež od IBM. Z 26 návrhov, až dvadsať do nich začlenilo technológiu blockchain.

Asociácia teraz vytvorí súbor noriem pre služby, pričom si je vedomá, čo je „dôveryhodné blockchain riešenie“. Sakhila Mirza, výkonný riaditeľ LBMA dodáva, že:

„Akonáhle budú tieto normy zriadené a odsúhlasené, výsledkom bude výber poskytovateľov, ktorí  ich spĺňajú.“

Sledovanie bilión dolárového trhu

Výber poskytovateľa novej služby by mal pravdepodobne prebehnúť v roku 2019. Úspešný blockchain vývojár bude zodpovedný za systém, ktorý poskytuje sledovanie a transparentnosť biliónového priemyslu, čo je už naozaj veľká zodpovednosť.

Bitcoin alebo zlato?

Londýn je jedným z najväčších miest na svete pre OTC obchodníkov so zlatom a zúčtovanie takýchto obchodov, tzv. „clearing“Celosvetový predaj zlata v rámci piatich londýnskych zúčtovacích bánk pre drahé kovy, dosiahol v roku 2017 podľa LBMA hodnotu  $6.7 bilióna.

Odhadovaná implicitná trhová kapitalizácia zlata je vyššia, ako $7 biliónov. Ide o implicitnú, teda skrytú trhovú kapitalizáciu, ktorá zahŕňa už vyťažené zlato, zlato v obehu a potenciálne zlato v zemi. Londýnske zlaté trezory obsahujú približne 8,000 ton zlata, čo je druhý najväčší objem držaného zlata po zlate držanom americkou vládou.

Zdroj: bitcoinist.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...