Sledujte nás aj na

Tak sa zdá, že po tom, čo Facebook a Google nedávno ohlásili, že zakazujú reklamy týkajúce sa kryptomien na svojich platformách, sa k nim pridá aj ďalšie sociálne médium – Twitter. Veľa reklám, ktoré ponúkajú rôzne finančné služby a produkty v tejto sfére, boli totiž klamlivé alebo zavádzajúce.

Twitter: Nová reklamná politika

Podľa správy zo Sky News je Twitter ďalšou platformou, ktorá sa chystá zaviesť určité reklamné obmedzenia a pravidlá pre reklamy súvisiace s kryptomenami. Na základe ich zdroja, je dosť pravdepodobné, že Twitter by mal prijať túto novú reklamnú politiku v priebehu dvoch týždňov. Mala by sa týkať najmä initial coin offerings (ICOs), predaja tokenov a kryptomenových peňaženiek. Zakázané by mali byť aj reklamy pre krypto burzy, avšak s určitými výnimkami. Uvidíme, aký dopad to bude mať na krypto-komunitu,  ak sa tieto obavy a správy potvrdia.

Imitované tweety

Twitter už riešil niekoľko podvodných tweetov, ktorými sa pokúšali ukradnúť kryptomeny od nič netušiacich používateľov. Väčšinou sa objavovali ako imitátori v odpovediach na tweety od známych ľudí, ako napr. zakladateľa Etherea, Vitalika Buterina, Elona Muska – zakladateľa SpaceX a Tesla, taktiež od  CEO spoločnosti Binance, Zhao Changpenga ponúkajúc falošné odmeny. Skupina imitátorov je dobre organizovaná. Vytvorili si niekoľko falošných účtov, z ktorých odpovedajú na svoje vlastné tweety, aby sa navonok javili dôveryhodne. Falošné účty udreli niekoľko stoviek ráz za posledné dva mesiace. Najúspešnejší úlovok predstavoval až £50,000 za deň, ktoré následne zamenili za hotovosť na rôznych burzách. Keď sa objaví tweet od známej osobnosti, použijú rovnaký obrázok a odpovedajú naň v mene tej osobnosti, pričom žiadajú kryptomeny na podporu rôznych vymyslených krypto komunít a so sľubom získania väčšej hodnoty späť.

Tento falošný účet sa snažil oklamať používateľov Twitter-u, aby poslali ETH na adresu podvodníkov.

Záver

Sociálne média ako také, sú priam stvorené pre rôznych špekulantov a imitátorov. Chránte svoje účty, buďte ostražitý a nenechajte sa len tak ľahko oklamať, či už ide o Vaše kryptomeny alebo iné osobné údaje, alebo peniaze. Hlavne nikomu neposielajte údaje o vašich účtoch na burzách či z peňaženiek a podporte len tých, ktorým 100% dôverujete!

Zdroje: coincodex.com, news.sky.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...