Sledujte nás aj na

Bitcoin (BTC), ako najdominantnejšia kryptomena na globálnom trhu zaznamenal zvýšenie ceny o 15.94% a to z $6,900 na $8,000. Cena BTC vzrástla o $1,100 počas 30 minútového okna, kedy sa objavil masívny objem nákupov BTC.

Silný pohyb BTC

Niektoré správy uvideli, že dňa 12. apríla Bitcoin spracoval najväčší objem obchodov za posledných 10 rokov. Avšak je zložité potvrdiť takéto dáta, lebo by sa museli analyzovať objemy obchodov na všetkých burzách svetového trhu. Bitcoin len zriedka vidí tak náhly 16% vzrast na cene, hlavne kvôli jeho obrovskému trhovému ohodnoteniu a vysokému objemu denných obchodov. Dnes sa cena BTC pohybuje nad hranicou $8,000, čo môžeme vidieť na grafe vývoja ceny BTC.

Bitcoin pokoril hranicu $8.000.

Denný objem obchodov presiahol $9 miliárd. Ak terajší trend bude pokračovať a nový kapitál vstúpi na kryptomenový trh, cena BTC aj trh bude pokračovať v raste.

Cenový príval BTC 12.apríla nebol spôsobený zámenami iných altcoinov za Bitcoin investormi alebo relokáciou ich prostriedkov z iných hlavných kryptomien do BTC, ale prílevom nového kapitálu, keďže hodnota kryptomenového trhu stúpla o viac ako $20 miliárd.

Príval nového kapitálu na trh

Vlna nových investorov a potenciálne niekoľko inštitucionálnych investorov pravdepodobne alokovalo miliardy dolárov do trhu v krátkom časovom horizonte, čo spôsobilo v krátkej dobe vzostup kryptomeny.

Je nemožné vyzdvihnúť len jeden faktor, ktorý by bol zodpovedný za cenový trend hocijakej kryptomeny, pretože rast ceny býva súhrou viacerých faktorov. V tomto prípade je otázkou, či cena BTC vzrástla vďaka vstupu nových inštitucionálnych investorov alebo maloobchodných investorov. Kľúčový fakt je, že BTC dosiahol podporný level $7,500, ktorý sme už mohli vidieť počas apríla a jeho sila hybnosti mu môže dovoliť, aby si presiahnutú hodnotu $8,000 mohol udržať.

Zo dna nahor

12. apríla CCN vydalo správu, že Pantera Capital, jeden z najdlhšie trvajúcich hedgových fondov zameraných na kryptomeny na svetovom trhu predpovedal, že trh sa čoskoro vráti na primeranú úroveň:

„Dnes je skvelý deň na uzatvorenie dlhých pozícii. Málokedy som tak silne presvedčení o načasovaní. Prílev inštitucionálnych peňazí bude hnať trh čoraz vyššie.“ napísal šéf Pantera Capital, Dan Morehead a spoluzakladateľ Augur, Joey Krug, ktorý tiež pracuje ako výkonný riaditeľ hedgového fondu.

Investori a obchodníci sú už unavení z posudzovania inštitucionálnych investorov, či práve ich vstup na trh a vstup maloobchodníkov je hlavným faktor dlhodobého rastu ceny Bitcoinu a ďalších kryptomien. Pravdou zostáva, že dopyt zo strany týchto investorov tu doteraz neexistoval. Ale od apríla sa pohľad maloobchodníkov na kryptomenový trh zmenil vstupom Georga Sorosa, Rockefeller rodiny a Rothschildovcov. Správa o tom, že George Soros a jeho hedgový fond v hodnote $26 miliárd plánuje obchodovať s kryptomenami vyšla len pred niekoľkými dňami. Pri tom sám Soros pred mesiacmi nazval virtuálne meny bublinou. Takýto investori a ich masívne obchody spojené s prívalom nového kapitálu môže naozaj ovplyvniť ceny a dianie na kryptomenovom trhu.

Zdroj: ccn.com, newsweek.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...