Sledujte nás aj na

Webový prehliadač Brave, ktorý svoj biznis model postavil na zvýšenej ochrane súkromia, a zároveň aj odmeňovaní jeho používateľov prostredníctvom Basic Attention Tokenu (BAT), zaznamenáva najrýchlejší rast spomedzi svojich konkurentov. Popularite sa teší aj vďaka skutočnosti, že v porovnaní s prehliadačom Chrome je niekoľkonásobne rýchlejší.

Vyššia rýchlosť vďaka blokovaniu reklám

Ako je vidieť na obrázku nižšie, čas načítania vybraných webstránok je za použitia prehliadača Brave extrémne krátky. V porovnaní s jednotkou na trhu (Google Chrome) sú rozdiely v jeho prospech takmer deväťnásobné. Táto nerovnosť v rýchlosti načítania daných webov je spôsobená faktom, že Brave je narozdiel od svojich konkurentov nadizajnovaný tak, aby reklamy automaticky blokoval.

Zdroj: investinblockchain.com

Pri prehľadávaní webu nie je nič frustrujúcejšie, ako čakať na načítanie stránky, ktorá bude v konečnom dôsledku zahltená zbytočnými a predovšetkým nevyžiadanými reklamami. Blokovanie reklám je však iba jedna z viacerých kľúčových vlastností prehliadaču Brave.

Nemenej dôležitým atribútom je aj automaticky predvolené blokovanie cookie súborov a rôznych skriptov zameraných na monitorovanie aktivity návštevníka stránky. Developeri tohto prehliadača tak nevenovali pozornosť iba komfortu pre jeho používateľov, ale dbali aj na zabezpečenie ich súkromia.

Na rozdiel od drvivej väčšiny konkurenčných riešení, pri používaní tohto prehliadača si môžete byť istí, že vaše dáta a údaje nikdy neopustia váš počítač, respektíve zariadenie, na ktorom máte Brave nainštalovaný.

Počet používateľov narástol za rok o 450 %

Napriek tomu, že veľká časť ľudí nerada mení zaužívané programy, vyššie uvedené vlastnosti prehliadača Brave vyvolali u používateľov zvýšený záujem. Kým v januári 2018 používalo Brave mesačne 1 milión ľudí, o rok neskôr to už bolo 5.5 milióna. O rastúcom trende svedčí aj fakt, že v marci tohto roku zaznamenal v Google Play už viac ako 20 miliónov stiahnutí.

Zdroj: investinblockchain.com

Zvýšený záujem o prehliadač súvisí do určitej miery aj s aktivovaním funkcie Brave Ad Reward, ktorá umožňuje používateľom získať za pozretie reklamy odmenu vo forme BAT (Basic Attention Token).

Svetlú budúcnosť tomuto projektu predpovedá aj TokenInsight, známa platforma, ktorá sa zaoberá analýzou jednotlivých kryptomien a tokenov z hľadiska ich funkčnosti a využiteľnosti. Tá ohodnotila BAT ratingom BBB, čím ho zaradila medzi 16 najlepších kryptomien a tokenov. Basic Attention Token sa tak z hľadiska ratingu dostal do spoločnosti litecoinu, NEM či Cardana.

Zdroj: TokenInsight.com

Záver

Sčítané a podčiarknuté, dobrý rating od TokenInsight, rastúci počet používateľov a spustenie odmeňovacieho programu sa pretavili v solídny rast ceny tohto tokenu. Ak ste investovali do BATu na začiatku tohto roku, k dnešnému dňu si môžete pripísať viac ako 170 % zisk. Kým 1. januári 2019 sa BAT obchodoval za necelých $0.13, v čase písania článku atakuje jeho cena úroveň $0.374.

Zdroj: investinblockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...