Sledujte nás aj na

Braiins Systems, český operátor prvého Bitcoin mining poolu na svete – Slush Poolu, odhalil alfa verziu svojho operačného systému Braiins OS zameraného na uspokojenie náročných požiadaviek veľmi špecifickej skupine používateľov – minerov alebo ťažiarov kryptomien.

Ďalší úspešný český kryptoprojekt?

Spoločnosť Braiins Systems možno nie je až taká známa, no vyvíja a spravuje vôbec prvý mining pool na svete. Je ním spomínaný Slush Pool. Firma vznikla v roku 2011 a od roku 2013 sa stará o spomínaný ťažiarsky pool.

“Sme Braiins – spoločnosť, ktorá od roku 2013 vyvíja a prevádzkuje Slush Pool, a to väčšinou bez toho, aby sme na seba pútali veľkú pozornosť. Ale to sa chystáme zmeniť. Okrem poolu pracujeme na ďalších zaujímavých projektoch týkajúcich sa miningu a kryptomenového odvetvia vo všeobecnosti a teraz sa s nimi chceme s Vami podeliť. Prvým z nich je operačný systém Braiins OS,” píše sa na blogu spoločnosti.

Keďže kryptomeny symbolizujú akúsi novú slobodu či slobodný finančný systém, niet sa čomu čudovať, že aj Braiins OS bude tieto zásady dodržiavať. Úplne prvý a plne open-source systém založený na systéme Linux pre špecializovaný hardvér určený na ťažbu kryptomien. Braiins OS sa pokúša zaviesť procesné štandardy pre ťažiarov vo svetle problémov, s ktorými sa vývojári stretli v predchádzajúcich rokoch.

„Veríme v open source. Ak vlastníte hardvér, mali by ste byť schopní mať nad ním plnú kontrolu, bez obáv z nejakých „skrytých či nežiadúcich funkcií“. Bohužiaľ to nie je prípad väčšiny súčasného mining hardvéru,“ píšu ďalej na svojom blogu.

Braiins OS

Počas rokov prevádzky Slush Poolu sme sa stretli s mnohými prípadmi neštandardného správania sa zariadení, čo spôsobovalo zbytočné problémy. Takže prečo nevytvoriť firmware, ktorý dodržiava štandardy a funguje predvídateľne s naším poolom, čo bude prospešné pre používateľov i pre nás ako operátora.

Operačný systém slúži najmä na monitorovanie hardvéru a jeho pracovných podmienok, stará sa o prípadné chyby a poskytuje užitočné štatistiky a dáta. Ďalšie funkcie budú pridávané postupne. Postupne by sa systém samotný zameral aj na zlepšenia výkonnosti, čo by pravdepodobne potešilo minerov asi najviac.

Sme len na začiatku testovania!

Prvé vydanie sa zameriava na najrozšírenejší hardvér, a to Antminer S9 a DragonMint T1 (len variant s ovládacími prvkami založenými na Xilinx).

Braiins OS je zatiaľ len v testovacej alfa fáze a nebol ešte testovaný vo veľkom meradle. Hoci nateraz firma neodporúča nasadenie systému vo veľkých ťažobných farmách, určite ocenia akékoľvek postrehy od každého, kto chce s týmto systémom pomôcť. Ak máte možnosť určite Braiins OS vyskúšajte.

Zdroj: medium.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...