Sledujte nás aj na

Nadnárodná nemecká inžinierska a elektronická spoločnosť Bosch údajne plánuje vo svojom projekte vývoja autonómneho automobilu využiť IOTA blockchain.

Počas víkendu na sociálnych sieťach Sarah Nizze, marketingový manažér spoločnosti Bosch oznámil, že 131-ročná firma Bosh nasadzuje IOTA technológiu na ich najnovší projekt.

V rozhovore Tal Dekel, seniorský skaut technológii spoločnosti Bosch v Izraeli, prezradil:

„Investícia do IOTA predstavuje prerod spoločnosti Bosch od hardvérovej spoločnosti k spoločnosti, ktorá sa zaoberá údajmi a monetizáciou dát.“

Bosh konferencia oslavujúca IoT

Oznámenie prišlo v čase, keď spoločnosť Bosch chystá prípravy pre svoju piatu výročnú konferenciu zaoberajúcu sa Internetom vecí (IoT).

Konferencia sa bude konať neskôr tento mesiac, 20. do 22. februára v STATION v Berlíne. S viac ako 140 rečníkmi a viac ako 3500 účastníkmi, konferencia a hackathon Bosch ConnectedWorld 2018 si dala za cieľ poskytnúť platformu pre inšpiráciu a vzdelávanie sa o technológii, ktorá poháňa IoT. Jednou zo zaujímavých tém bude rozoberanie potenciálu IoT v rámci využitia v priemysle autonómnych automobilov.

Spravodajské médium BBC v júny uviedlo, že spoločnosť Bosch odhalila spoluprácu s Tesla Motors, známou firmou Elona Muska. Spolupráca má za cieľ vytvoriť prvé skutočne spoľahlivé autonómne vozidlo a tým predbehnúť konkurenciu ako Uber a Google. Bosch dúfa, že v nasledujúcich piatich rokoch implementuje svoju technológiu do autonómnych vozidiel ako Daimler.

Firma Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC), ktorá je spoločnosťou rizikového kapitálu skupiny Bosch Group, v decembri minulého roka kúpila značné množstvo IOTA tokenov. Bosh sa vtedy vyjadril, že sa jedná o dôležitý krok pre spoločnosť. RBVC je tiež členom poradného výboru IOTA.

Dr Hongquan Jiang, jeden z partnerov v RBVC, vysvetlil:

„S protokolom, akým je IOTA, nepracujeme iba na čiastočnej automatizácii strojov, ale na úplnej strojovej autonómii. Naším cieľom je umožnenie strojom autonómne spolupracovať medzi sebou v rámci toho, čo nazývame „strojová ekonomika“.“

Spoločnosť RBVC sa domnieva, že IOTA má potenciál riešiť dôležité problémy v technológii distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger technology) pre IoT. Medzi tieto problémy patrí škálovateľnosť a transakčné náklady. Napriek tomu, že IOTA je stále v počiatočnom štádiu, RBVC verí, že bude zohrávať kľúčovú úlohu v priemyselnom odvetví IoT.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...