Sledujte nás aj na

V posledných dňoch sa v správach objavili detaily ohľadom futures kontraktov pre digitálne meny. Zverejnila ich Chicagská merkantilná burza (CME) ako aj Chicago Board Options Exchange (CBOE). 

Sľubovaný štart Bitcoinových obchodných kontraktov spôsobil začiatkom tohto mesiaca skok v cene za jeden BTC. To spôsobilo, že 20. novembra kryptomena dosiahla svoj maximálny rekord vo výške viac než $8200.

Odhadované spustenie v polovici decembra

CME oznámila, že jej najbližší Bitcoinový produkt bude dostupný pre obchodovanie v polovici decembra, no konkrétny dátum ešte bude oznámený. Webová stránka uvádza, že futures kontrakty budú dostupné pred koncom roka v závislosti od regulatórnych periód.

Detaily aktuálnych kontraktov už boli priblížené. Kontrakty budú pozostávať z 5 BTC s tzv. „spot position limits“ nastavených na 1000 kontraktov. Najnižšia cenová fluktuácia (tick) bude nastavená na $5 za každý Bitcoin v kontrakte, alebo $25 v prípade piatich BTC.

Bitcoin Futures a CBOE

CBOE vypustila detaily kontraktov v podobnom znení. Ich kontrakt bude pozostávať z 1 BTC (alebo XBT) s cenovým fluktuačným limitom (tick) $10. V súčasnosti je stav v procese regulatórnych previerok. Užívatelia si budú môcť vybrať z niekoľkých expiračných lehôt: štandardná, týždenná, mesačná alebo priebežne každé 3 mesiace (marec-> jún-> september-> december).

Russell Rhoads z Burzy CFA uviedol:

Otázka, ktorú sústavne počúvam je, „Ako futures ceny súvisia so spotovou cenou Bitcoinu?“ Najlepšia a najúprimnejšia odpoveď, akú dokážem ponúknuť je, že neviem. Napísal som niekoľko akademických prác na tému „spustenia nových produktov v minulosti“ a predchádzajúce predpoklady o nových trhoch boli často nepresné. Počul som argumenty hovoriace za futures obchodovanie s prémiovou a zľavovou spotovou cenou. Osobne si však myslím, že najlepšia stratégia je vnímať, čo nám trh napovedá, keď je Bitcoin Futures bude dostupný pre obchodovanie.

Takáto skorá adopcia a inštitucionalizácia Bitcoinu významnými finančnými burzami iba posilní ich celkové postavenie na premenlivom kryptotrhu. To bolo zrejmé aj na cenách v tomto týždni, kedy sa dostali na historické maximum.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...