Sledujte nás aj na

Významní hráči automobilového priemyslu, ako BMW, General Motors, Ford a Renault stoja za novou skupinou, ktorá dnes ohlásila svoj zámer skúmať potenciálne využitie blockchainu v automobilovej a mobilnej sfére.

Výskumná skupina MOBI

Novovzniknutá skupina nesie meno MOBI (the Mobility Open Blockchain Initiative) a práve dnes začína s viac ako 30-timi zakladajúcimi členmi, ku ktorým patria aj Bosch, Blockchain at Berkeley, Hyperledger, Fetch.ai, IBM a IOTA. Skupina má pomerne široký cieľ a to zabezpečiť, aby doprava bola „bezpečnejšou, cenovo dostupnejšou a oveľa viac dosiahnuteľnejšou pomocou blockchain technológie.“

Blockchain má bezpochyby potenciál ovplyvniť rôzne priemyselné odvetvia. Distribuované ledgre a smart kontrakty by mohli zmeniť najmä spôsob, akým organizácie a produkty používajú a spotrebúvajú údaje. V tomto smere sa MOBI vyjadrila, že jej zameranie je rozmanité a zahŕňa oblasti od platieb, sledovania údajov a riadenia dodávok až po spotrebiteľské financovanie a tvorbu cien. Okrem toho sa táto iniciatíva chce zamerať aj na ďalšie pomerne futuristické oblasti, ako sú autonómne vozidlá a systém zdieľania jázd.

Blockchain a automobilový priemysel nie je nové spojenie

Nie je to prvýkrát, čo sa automobilové firmy zaujímajú o blockchain. Toyota už pracuje na svojom vlastnom výskume, Renault sa pripojil ku R3 výskumnému konzorciu a Daimler je súčasťou Hyperledger projektu z Linux Foundation. Avšak skupina MOBI sa priamo zameriava na automobilovú sféru a potenciálne prípady použitia, namiesto automobilového priemyslu ako jedného z mnohých priemyselných odvetví.

 Chris Ballinger, ktorý je prvým predsedom MOBI a zároveň výkonným riaditeľom, sa vo svojom vyhlásení vyjadril nasledovne:

Blockchain a súvisiace technológie zvyšujúce dôveru, sú prirovnávané k novej definícii automobilového priemyslu a tomu, ako spotrebitelia nakupujú, poisťujú a používajú vozidlá.

Tým, že spojíme výrobcov automobilov, dodávateľov, startup firmy a vládne agentúry, môžeme urýchliť prínosy z firemnej, spotrebiteľskej a komunitnej sféry.

Členov rady organizácie MOBI tvoria Joseph Lubin, zakladateľ ConseSys a spoluzakladateľ Ethereum a Brian Behlendorf, výkonný riadtieľ Hyperledger.

Zdroj: techcrunch.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...