Sledujte nás aj na

Spoločnosť Blockstream, ktorá je jedným z lídrov v oblasti budovania blockchain infraštruktúry, oznámila spustenie novej platformy Liquid Securities.

Ethereum zlyhalo kvôli problémom so škálovaním

Bitcoin startup Blockstream na tohtotýždňovej konferencii Coindesk Consensus Conference, ktorá sa konala 13. – 15. mája v New Yorku, oznámil spustenie platformy na tokenizáciu cenných papierov. Hlavnou myšlienkou jej vzniku bolo poskytnúť používateľom lepšie riešenie pre vydávanie security tokenov.

Ako uviedol hlavný bezpečnostný analytik spoločnosti Blockstream, Samson Mow, doterajšie platformy ako napríklad Ethereum, nie sú tou správnou voľbou z dôvodu škálovateľnosti, obmedzenia súkromia a aj spoľahlivosti.

Bohužiaľ, blockchain platformy ako napríklad Ethereum, zlyhávajú kvôli problémom so škálovaním, súkromím a spoľahlivosťou. Vďaka spusteniu platformy Liquid Securities však spoločnosti budú môcť vydávať security tokeny rýchlo a predovšetkým jednoducho. Zároveň si budú môcť vytvoriť sofistikované pravidlá, ktoré budú spĺňať jednotlivé regulačné požiadavky. A to všetko bez potreby technických znalostí.

Emitovanie tokenov s dôrazom na dodržiavanie regionálnych nariadení

Zmienená platforma poskytne používateľom možnosť vydávať vlastné tokeny za využitia Bitcoin sidechainu s názvom Liquid Network. Blockstream chce svojím produktom dokázať, že vydávanie security tokenov nemusí byť záležitosťou výlučne veľkých spoločností a firiem. Tomuto cieľu podriadili aj celý vývoj platformy, kde sa zameriavali predovšetkým na vytvorenie jednoduchého a intuitívneho používateľského rozhrania.

Emitovanie cenných papierov totiž za bežných okolností vyžaduje dodržiavanie celého radu globálnych či regionálnych nariadení, ktoré sa ešte k tomu aj rýchlo menia. Blockstream však prostredníctvom platformy Liquid Securities vytvoril príjemné webové rozhranie.

Spoločnosti zvažujúce vydanie security tokenu tak nebudú musieť mať žiadne znalosti z kódovania či programovania. Aplikácia im poskytne všetky potrebné možnosti na nastavenie požadovaných pravidiel, vrátane regionálnych obmedzení a požiadaviek na akreditáciu investora.

Víkendový ฿ulletin: Security tokeny ako nástupca ICO a bezpečná forma investovania

Blockstream rozširuje portfólio svojich služieb

Hoci spustenie platformy Liquid Securities bolo ohlásené len pár dní dozadu, Blockstream už oznámil prvé veľké mená, ktoré deklarovali záujem vytvoriť na nej vlastné security tokeny. Medzi potvrdené spoločnosti patrí investičná platforma BnkToTheFuture, multi-blockchain emisná platforma TokenSoft, americká banka Zenus Bank a herné vývojové štúdio Pixelmatic.

Okrem uvedenej platformy na emitovanie security tokenov má Blockstream v ponuke aj viacero ďalších zaujímavých produktov. Klientom ponúka napríklad funkciami nabitú kryptopeňaženku Blockstream Green. Tá okrem plnej integrácie s hardvérovými peňaženkami od firiem Ledger a Trezor, disponuje aj inovatívnym multisignature riešením, ktoré využíva dva privátne kľúče. Jeden vlastní používateľ a druhý je uložený na serveroch spoločnosti. V kombinácii so smart kontraktami s časovou značkou (timestamp) tak umožňuje použitie dvojfaktorovej autentifikácie, vďaka ktorej sú kryptoaktíva v ešte väčšom bezpečí.

Popri uvedenej peňaženke poskytuje Blockstream aj prehľadný Bitcoin explorer, zozbierava a analyzuje obchodné dáta, no predovšetkým prevádzkuje projekt zameraný na zabezpečenie nepretržitého chodu siete Bitcoin bez nutnosti internetu – Blockstream Satellite.

Pät dôvodov prečo bitcoin nemôže byť nikdy celoplošne zakázaný

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...