Sledujte nás aj na

Ako uvádzajú na svojej stránke blockchain.com, Blockchain wallet je číslo jedna medzi peňaženkami pre digitálne meny. Z digitálnych mien podporuje momentálne Bitcoin a Ether, takže skôr môžeme hovoriť o čísle jedna pre BTC a ETH. To však nič nemení na fakte, že táto peňaženka je naozaj obľúbená a používaná masami.

Používateľské rozhranie peňaženky Blockchain

Poskytovateľ tejto kryptopeňaženky nedávno vo svojom blog poste uviedol, že pridá podporu SegWit a uvedie aj Bitcoin Cash ako ďalšiu podporovanú menu. CEO spoločnosti Peter Smith to  uviedol aj na svojom Twitteri, hovoriac o pridaní BCH do konca decembra tohto roku a podpore SegWit, ktorá má nasledovať po adaptácii Bitcoin Cash.

Podpora SegWit

Block explorer spoločnosti Blockchain, nástroj na prezeranie informácií o jednotlivých blokoch, podporuje SegWit odo dňa jeho aktivácie. V roku 2018 zavedú podporu aj v rámci služieb digitálnych peňaženiek. Bude to dôležitá a komplexná aktualizácia niektorých najcitlivejších častí v zdrojových kódoch na rôznych platformách a zariadeniach. Ovplyvní to miliardy transakcií.

“Zmeny vykonávame opatrne a s ohľadom na rastúce poplatky za mining procesy v Bitcoin ekosystéme. Sme nadšení z výhod, ktoré ponúka SegWit a náš plán je začať používať SegWit v našich peňaženkách čo najskôr v roku 2018.”

Podpora Bitcoin Cash

V októbri, osem týždňov po vytvorení Bitcoin Cash forku, spustil Blockchain čiastočnú podporu pre BCH a povedali, že budú monitorovať dopyt na trhu. Dopyt po Bitcoin Cash sa v posledných týždňoch ukázal byť silný a je pravdepodobné, že tu zostane.

“Plánujeme poskytnúť plnú podporu pre Bitcoin Cash pred koncom roka 2017 na webe s podporou vo všetkých našich platformách pred koncom prvého štvrťroka 2018.”

Čiastočná podpora pre tento altcoin vznikla prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou ShapeShift, no tento spôsob podpory sa ukázal menej spoľahlivý. Zamŕzanie aplikácie a iné neobvyklé chyby, ktoré sa vyskytli v obdobiach búrlivejšieho nakupovania utvrdili spoločnosť v tom, aby zaviedla podporu pre BCH priamo na svojej strane.

Reakcie používateľov

Na reakcie zo strany používateľov a komunity nebolo treba dlho čakať. Prvé z nich sú negatívnejšie a kritizujú priority spoločnosti a jej rozhodnutie uprednostniť najskôr podporu BCH nad potrebnejšiu implementáciu SegWit pre BTC transakcie.

Silnejúca podpora pre Bitcoin Cash

Blockchain wallet samozrejme nie je jediná peňaženka, ktorá zavádza podporu pre BCH. Bitcoin Cash sa momentálne teší veľkej pozornosti, a tak sa niet čomu čudovať, že sledujeme rozširovanie jeho adaptácie. Už teraz tento altcoin podporujú známe hardwareové peňaženky Ledger a Trezor. Nasledujú softwareové peňaženky, a to najznámejšie Jaxx, Exodus a Coinomi. Nie len peňaženky, ale aj iné služby podporujúce BCH nájdete na web stránke projektu.

Zdroj: blog.blockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...