Sledujte nás aj na

Problémom súčasných médií je aj neobjektívnosť a zaujatosť. Mnohí vidia riešenie v blockchaine. Fungujúcich riešení v tejto oblasti nie je mnoho, avšak niektoré stoja za zmienku.

Sociálne médiá

Jedným z najpozoruhodnejších príkladov v tejto oblasti je Steemit, ktorý funguje už viac ako rok. Ide o systém postavený na komunitne riadenom postovaní, hodnotení ale aj „nahlasovaní“ obsahu. Japonsko sa môže pochváliť vlastnou miestnou iniciatívou nazvanou Alis, ktorá je trochu podobná Steemu.

Nie sociálne médiá

Ďalším úsilím o decentralizáciu médií je sieť DECENT. Na rozdiel od spoločností Alis a Steemit, ktoré sú v podstate sociálne siete, DECENT je platforma na distribúciu obsahu založenú na blokoch, ktorá zabezpečuje invariantné ukladanie publikovaných materiálov a odstraňuje všetkých sprostredkovateľov spolu s ich potenciálnymi vplyvmi a distribučnými poplatkami.

Ďalším pozoruhodným exemplárom je projekt Synereo, ktorý je niečo medzi DECENT a Steemit. Je to decentralizovaná sociálna sieť, ktorej cieľom je poskytnúť svojim používateľom nástroje na speňaženie ich originálneho obsahu alebo názoru.

Nakoniec sa pozrieme na projekt Snip, ktorý sa dištancuje od trendu zameraného na sociálne médiá a vytvára decentralizované spravodajstvo. Poskytuje decentralizované prostredie pre správy generované používateľmi, bez cenzúry a redakčnej kontroly nad publikovaným materiálom.

 

zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...