Sledujte nás aj na

V dňoch 6. a 7. júna (června) prišli do hlavného mesta Spojeného kráľovstva poprední globálni špecialisti na blockchain technológie, aby diskutovali o trendoch z kryptosveta a zdieľali svoje osvedčené postupy. Dôvodom bola medzinárodná výstava Blockchain International Show venovaná kryptomenám, blockchainu a ICO.

Medzi hosťami konferencie by ste našli podnikateľov, investorov, vývojárov, právnikov, vedúce osobnosti obchodných spoločností, začínajúcich podnikateľov, obchodníkov a kryptonadšencov.

Konferencia

Konferencia bola veľmi úspešná aj vďaka niektorým z najvýznamnejších a inšpiratívnych osobností z odvetví ako fintech, verejná správa, ako aj zástupcov známych globálnych spoločností ako IBM, KPMG a Bitfury.

Ako investovať do kryptomien?

Fintech podnikateľ a majiteľ ocenenia LinkedIn Top Voice 2017 v oblasti ekonomiky a financií, Lex Sokolin vypracoval správu o investíciách do kryptomenového sektora. Podľa jeho slov nevedieť čo sa stane s konkrétnou menou je absolútne normálne, ale vždy by mali byť zohľadnené všetky riziká a príležitosti. Takisto prehodnotil oblasť ICO a predstavil niektoré medziročné výsledky. Rečník oznámil, že suma prostriedkov získaných prostredníctvom ICO v roku 2018 už dávno prekročila hodnoty z minulého roka. O približne 50% tohto nového rekordu sa postarali iba dva predaje tokenov: EOS a Telegram. Sokolin je presvedčený, že tieto faktory naznačujú slabosť súčasného ICO systému.

Priemysel ICO z pohľadu investora

Eddy Travia, generálny riaditeľ spoločnosti Coinsilium, londýnskej fintech firmy, ktorá sa zameriava na blockchainovú integráciu v podnikaní, rovnako zdieľal svoj názor na odvetvie ICO so širším publikom. Ako investor s viac ako 14-ročnými skúsenosťami sa domnieva, že predaj tokenov sa stal populárnym, pretože ponúkajú nové možnosti pre podnikateľov, ako napríklad menej prísnych investičných podmienok či úplne nové nástroje (smart kontrakty alebo ERC-20 tokeny).

Travia vyjadril svoje predpovede pre ICO na roku 2018. Verí, že bude položený základ pre tokenizovanú ekonomiku a následne sa ešte viac zvýši počet predajov tokenov. Okrem toho čoraz viac projektov ICO bude venovať väčšiu pozornosť kybernetickej bezpečnosti ich tokenov. To by však malo byť vždy na prvom mieste každého projektu, ktorý ICO plánuje.

O ICO bublinách

Výkonný predseda konzultačnej spoločnosti Z/Yen, Michael Mainelli, vo svojej prezentácii uviedol, že tokeny ponúkané v ICO treba nakupovať až po tom, ako sa samotný predaj ukončí a token je zalistovaný na prvé burzy. Už veľakrát sme mohli byť svedkami, že aj najsľubnejší token po jeho zalistovaní na burzu rapídne klesá na hodnote. Práve toto podľa Mainelliho predstavuje obrovskú šancu, ak ste presvedčený o tom ktorom projekte a jeho vízii. Ako odborník s 15-ročnými skúsenosťami v oblasti financií Mainelli spomenul charakteristiku bubliny ICO, ako napríklad:

  • zvýšená aktivita v sociálnych médiách;
  • zle zdôvodnená cena tokenov;
  • využitie všetkých praktík len aby sa token predal za každú cenu.

Blockchain v oblasti financií

Spoluzakladateľ poradenskej agentúry Cryptoassets Design Group, Richard Kastelein, vyjadril svoj názor na blockchain technológiu v oblasti financií. Verí, že vo finančnej oblasti chýba dôvera, čo je veľká chyba tohto sektora, ktorú by blochchain dokázal opraviť. Okrem toho vyjadril svoju predpoveď pre budúcnosť odvetvia kryptomien. Kastelein si myslí, že v budúcnosti sa objaví nová generácia „inteligentnejších“ a stabilnejších kryptomien. Čo je celkom pochopiteľné, keďže sa samotná kryptosféra musí, a aj bude, vyvíjať a rásť. Tiež sa domnieva, že sa objavia adaptačné protokoly, ktoré spravia finančnú oblasť samoregulovateľnú.

Výstava

Počas dvoch dní sa hostia podujatia mohli zúčastniť aj na výstavnej ploche, kde predstavili svoje produkty medzinárodné obchodné spoločnosti. Priniesli najmä najnovší vývoj v oblasti fintech, vrátane mining hardvéru, kryptomenových peňaženiek, blockchain aplikácií a softvéru určeného pre rôzne oblasti podnikania, ako aj finančných, technických a právnych služieb.

Na výstavisku ste sa mohli stretnúť so spoločnosťami: Fruture, Game Protocol, Easy Crypto Hunter, Scienceroot, Sporta, UniTalent, Decenternet, Hidone, Evident Demo, Stryking, FiiPay, Torus Solutions, Investor’s Gold, MobileBridge , VRES, MoneyBrain, ThinkCoin, Heliocor, Litenett, SmartHab, OriginalMy, Bitlish, Cashin.Store, Ink Labs Foundation, VoltGo, Leaseum Partners, AI Crypto, Crowd For Angels, ETERBASE, CyberVein, Global REIT.

Prednášky

Blockchain International Show ponúkla aj otvorené prednášky, kde vystavovatelia prezentovali svoje spoločnosti a zdieľali rôzne obchodné rady s publikom, a to najmä:

  • ako zabezpečiť bezpečnosť ICO;
  • aké výhody má ICO nad bežným financovaním;
  • ako chrániť údaje pri podnikaní;
  • Mýty obklopujúce ťažbu kryptomien;
  • ako zabezpečiť dodržiavanie daňových pravidiel v blockchain odvetví v USA.

Organizátori a sponzori

Londýnsku blokovú konferenciu usporiadala medzinárodná spoločnosť Smile-Expo, ktorá založila sieť Blockchain World Events. Dnes táto sieť pozostáva z 25 krajín. Organizátor vyjadruje veľkú vďaku ýmto sponzorom:

  • Blockchain platforma Decenternet. Spoločnosť plánuje vyvinúť decentralizovanú platformu ako riešenie internetovej infraštruktúry, ktorá by nebola viazaná politikou. Vďaka blockchainu platforma očakáva, že sa stane lacnejšou, rýchlejšou a anonymnejšou alternatívou k dnešnému Internetu.
  • Realitný investičný fond Global REIT. Prostredníctvom kolektívneho investovania spoločnosť kupuje nehnuteľnosti, spravuje investície a prerozdeľuje príjmy medzi používateľmi. Dividendy sa vyplácajú mesačne.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...