Sledujte nás aj na

Krypto nadšenci majú za sebou ďalšiu veľmi zaujímavú a prínosnú blockchain konferenciu, Blockchain Day Online, ktorá sa vysielala z Kyjeva 22. až 24. júna. Počas troch dní si mohli prihlásení účastníci vypočuť niekoľko príspevkov a prednášok od krypto expertov a profesionálov. Program bol veľmi bohatý, vrátane diskusného panelu a možnosti kladenia otázok samotným prednášajúcim. Témy boli rôzneho charakteru, no posolstvo jednotné – ako vybudovať dôveru vo svete kryptomien a blockchain technológie.

Koho sme si mohli vypočuť?

Počas konferencie sme si mohli vypočuť názory a rady od krypto velikánov ako Glyn MacLean (CEO – Red Circle Network, zakladateľ a majiteľ Blockahin Downunder), Miko Matsumura (LP v Pantera Capital, ICO poradca a zakladateľ Evercoin Exchange). Okrem nich vystúpili aj Artem Popov (tvorca telegram kanálu „$10 Buffett“), Felix Mohr (blockchain konzultant, ICO expert, Crypto Community Building), Bruce Porter Jr. (CEO a predseda GlobalBoost) Tone Vays (bývalý vice prezident JP Morgan Chase, Blockchain/Bitcoin konzultant a tradičný obchodník s derivátmi) a mnohí iní.

Témy –  peňaženky, burzy, obchodovanie, mining

Krypto experti sa vo svojich témach venovali aj základným veciam, ako sú správny výber peňaženky, burzy, čo je a a či sa oplatí ťažba kryptomien. Pán Glyn Mac Lean mal zaujímavú prednášku o tom, ako zveľaďovať svoje bohatstvo pomocou kryptomien. Zdôraznil, že pri výbere kryptomenovej peňaženky a burzy sú dôležitými faktormi prístupnosť k našim prostriedkom, možnosť posielať vklady v lokálnej mene, bezpečnosť a rýchlosť. Pri výbere kryptomien, sú hodnotnejšie tie, ktoré majú možnosť swapu, čiže zámeny za inú menu. Dôležitým ukazovateľom je hodnota trhovej kapitalizácie danej kryptomeny, kedy Mac Lean odporúča predávať pri vysokej a nakupovať pri nízkej hodnote. V prípade ťaženia kryptomien sa treba zamerať taktiež na bezpečnosť, prístup a či je ťažobná spoločnosť naozaj spoľahlivá.

Mac Lean má dve sponzorované stránky pre tých, ktorí sa na túto tému chcú dozvedieť viacej alebo si pozrieť odporúčania a návody.

minethebitcoins.com a minetheethereum.com

K aktuálnej situácii na trhu, kedy  hodnota kryptomien výrazne klesla, sa viacerí vyjadrili skôr v pozitívnom, než v negatívnom smere. Hovoria, že sme stále len v dobe včasnej adopcie kryptomien a teraz je ten správny čas na nákup. A ak trh klesol, ponúka to možnosť nákupu teraz za nižšie a neskôr predaja za vyššie ceny. Svet totiž podľa nich pomaly, ale isto smeruje k situácii, kedy bude fiat postupne nahrádzaný kryptomenami.

Blockchain úplne zmení svet

Blockchain technológia vraj úplne zmení svet. Tak ako Bitcoin a ďalšie altcoiny úplne menia vnímanie peňazí a spôsob platobného styku, tak blockchain drasticky zmení rôzne odvetvia. Budú vytvorené pracovné pozície, ktoré ešte ani neexistujú. Smart kontrakty od Vitalika Buterina, zakladateľa Etherea spolu s IoT (internet of things) zas prinesú obrovskú zmenu pre biznis a klasické dohody. Perspektívne kryptomeny budú tie, ktoré budú mať naviazanie na trh a reálnu využiteľnosť.

ICO – ako v ľuďoch vybudovať dôveru

Veľkou témou, o ktorej sa diskutovalo z niekoľkých pohľadov, boli ICO (Initial coin offering), ako nástroje fundraisingu (získavanie financií na spustenie biznisu). Takmer všetci zdôraznili problém, ktorý tu je a to obrovský počet stále novo-vznikajúcich ICO projektov, z ktorých len zlomok je reálny, uskutočniteľný a perspektívny. Väčšina týchto projektov je bohužiaľ považovaná buď za scam (podvod) alebo len nevydarený pokus neskúsených ľudí, ktorí v ICO vidia iba príležitosť ako rýchlo a bezhlavo zbohatnúť, čo však často končí rýchlym pádom. Takéto správanie a skúsenosti investorov vytvárajú vo všeobecnom vnímaní nedôveru v ICO, kryptomeny a celkovo v blockchain technológiu. Preto sa prednášajúci experti zamerali na zdôraznenie toho, ako rozoznať a vybrať si ten správny ICO projekt na investovanie. ICO by sa malo hlavne vnímať, ako normálna spoločnosť. Znamená na to, že by mala byť v prvom rade založená v súlade s právnymi normami a reguláciami. Zakladatelia by mali mať dôveru investorov, ktorú si budovali dávno pred tým, aby boli v krypto sfére známymi alebo sa mohli preukázať reálnymi skúsenosťami z danej oblasti. Všetci zúčastnení Blockchain konferencie sú ľudia, ktorí vedia dať referenciu na takéto nové projekty. Dobré ICO musí mať hlavne dobrý nápad, no existuje viacero faktorov na ktoré je nutné brať ohľad. Ako môže byť blockchain technológia využitá pre tento svet, na koho má byť projekt zameraný, koho chcú zakladatelia osloviť, komu ponúknuť svoje ICO? Správny podnik musí mať svoj biznis plán, ktorý nieje v rámci ICO nič iné, ako whitepaper. Ďalej svoju víziu a plán zachytený v roadmape. Spoločnosť musí mať aj nejakú tú súvahu, výkaz ziskov a strát, registrovaný office, atď. Účastníci konferencie tiež apelovali na tých, ktorí plánujú ICO alebo blockchain technológiu využiť na svoje podnikanie. Prosia ich, aby sa svojmu plánu naozaj venovali a išli doňho len vtedy, ak sú na to profesne, expertne a znalosťami pripravení. Aby po vyzbieraní peňazí neutiekli alebo neprestali vyvíjať aktivitu na zdokonaľovanie sa. V ľuďoch treba budovať dôveru.

Blockchain vs. štátne regulácie

Večnou témou je blockchain verzus štátne vlády a regulácie. Prakticky všetci prednášajúci sa stotožnili s myšlienkou, že štát a jeho regulácie majú slúžiť primárne ľuďom. Štát by sa nemal automaticky stavať negatívne ku blockchain technológii a ku kryptomenám. Naopak, mal by nájsť cestu, ako blockchain môže prispieť k vedeniu štátu, ako môže znížiť náklady štátu a v neposlednom rade, aký dopad to bude mať na konečných spotrebiteľov.

V diskusiách odznelo mnoho inšpiratívnych názorov, rád a bohatých príspevkov na zamyslenie sa. Bolo skvelé počúvať tých, od ktorých sa je čo učiť, ako s nadšením a pozitívnou energiou rozprávajú o niečom, čo je stále ešte len na začiatku. Blockchain naozaj mení svet a mnohí o tom ani len netušia. Je dobré byť pripravený a v prvom rade, keď sa predpovede skúsených náhodou naplnia. Ďakujeme Blockchain Day Online.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...