Sledujte nás aj na

Spoločnosť BlackBerry Limited prichádza s novým blockchain riešením pre bezpečné zdieľanie dát medzi zdravotnými poskytovateľmi, s cieľom zlepšiť úroveň zdieľania výsledkov pacientov.

Bezpečný systém na úschovu a zdieľanie zdravotných záznamov

Spoločnosť používa ich operačné sieťové centrum (NOC) na chod blockchainových digitálnych ledgerov, ktoré majú pomôcť vytvoriť celosvetový bezpečný systém na úschovu a zdieľanie zdravotných záznamov pacientov. Blockchain je pod správou spoločnosti Onebio, peer-to-peer obchodného miesta pre biodata.

BlackBerry, známa vývojárska spoločnosť pre smartfóny a tablety nedávno uviedla novú platformu Enterprise of Things (EoT), s názvom BlackBerry Spark. Platforma sa zameriava na transformáciu a doručovanie globálnych zdravotných záznamov. John Chen, výkonný predseda a riaditeľ BlackBerry uviedol:

Aplikujeme naše skúsenosti v oblasti bezpečnosti, ochrany osobných údajov a komunikácie v regulovaných odvetviach, ako sú automobilový priemysel, finančné služby a vláda, aby sme riešili jednu z najväčších výziev v odvetví zdravotníctva —využitie koncových bodov zdravotnej starostlivosti na zlepšenie výsledkov pacientov pri vysokej bezpečnosti a ochrane osobných údajov.

Väčšia ochrana osobných údajov pacientov

Nové blockchain riešenie od spoločnosti BlackBerry by umožnilo to, aby údaje vložené pacientmi, laboratóriami a biometrickými IoT prístrojmi zostali chránené proti falšovaniu a aby zostali anonymné. Údaje by sa tak mohli zdieľať ďalej s výskumníkmi. Správa dodáva, že spoločnosť ponúka riešenie pomocou bezpečných distribuovaných ledgerov najprv Svetovej komisii, ktorá pomáha ukončiť diagnostickú odyseu u detí so zriedkavou chorobou.

Ochrana a distribúcia zdravotných záznamov, ako jedna z oblastí pre využitie blockchain technológie

Téme využitia blockchain technológie sme sa venovali už v mnohých článkoch. Riešenie pre zdieľanie zdravotných záznamov, informácií o liekoch, certifikátoch a pod. v rámci farmaceutických dodávateľských reťazcov sa snaží vytvoriť aj britská firma Veratrak. V interview pre náš Kryptoportal nám jej zakladateľ Jason Lacombe vysvetlil prínos takéhoto riešenia.

[Rozhovor] CEO firmy Veratrak Jason Lacombe: Ako blockchain pomáha pacientom

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...