Sledujte nás aj na

Predstavitelia Bittrex, jednej z najväčších kryptomenových búrz, ktorá tiež poháňa UpBit, druhú najväčšiu kryptomenovú burzu v Južnej Kórei, uviedli, že plánujú odstrániť 82 kryptomien z obchodnej platformy.

82 kryptomien stiahnutých z ponuky

Bittrex, jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz, sa vyznačuje veľkou ponukou kryptomien na obchodovanie. Predstavitelia tejto burzy na svojom blogu nedávno avizovali, že z tejto ponuky odstránia až 82 kryptomien (zoznam nájdete na konci článku). Väčšina z nich má pokazenú či nefunkčnú blockchain sieť, ktorá používateľom burzy znemožňovala vytiahnuť a disponovať prostriedkami.

Tím Bittrex povedal:

„Určité okolnosti vedú spoločnosť Bittrex k rozhodnutiu odstrániť (delistovať) niektoré kryptopeňaženky a kryptomeny z burzy. S konečnou platnosťou 30. marca 2018 odstránime uvedené kryptomeny a peňaženky z burzy. Akonáhle budú tieto kryptopeňaženky odstránené, používatelia sa nebudú môcť k týmto kryptomenám dostať. Ak chcú používatelia týmito kryptomenami disponovať, musia svoje tokeny previesť z burzy pred 30. marcom 2018.“

Kryptomeny s nízkou kapitalizáciou a manipulácia trhu

Na popredných obchodných platformách ako je Bittrex je zložité udržiavať stabilnú knihu príkazov, (order book) pokiaľ kryptomeny nemajú dostatočnú likviditu a dopyt od používateľov. Nedostatok likvidity môže viesť k manipulácii s cenami. Podľa štúdie od kryptomenového obchodníka Sylvain Ribesa pri niektorých kryptomenách s nízkou trhovou kapitalizáciou je manipulácia možná už od obchodných príkazov o veľkosti $50,000. Podľa Ribesa, príkazy o veľkosti $50,000 pri niektorých kryptomenách viedli k deformácii ceny až o 2% až 10% .

Ribes povedal:

„Trochu manipulácie a umelej inflácie sa na neregulovanom trhu očakáva. Čo ma ale zaskočilo bola veľkosť tejto manipulácie. Mnohé páry, hoci s trhovou kapitalizáciou do $5 miliónov, by vás mohli stáť až 10% zisku, ak by ste sa rozhodli náhle vybrať $50,000.“

Zoznam kryptomien, ktoré budú odstránené

Kryptomeny označené hviezdičkou (*) majú pokazený blockchain alebo peňaženku a teda výber týchto mien nebude možný. V takýchto prípadoch nemožnosť vybrať zostatok nie je spôsobený platformou Bittrex Exchange, ale problémom s blockchain sieťou alebo peňaženkou súvisiacou s touto kryptomenou.

Zoznam delistovaných kryptomien, platný od 30.3.2018
8BIT GEMZ OC* U*
ADC GHC ORB UFO
AM GP PRIME* UNIQ*
AMS GRT PXI UNIT
APEX* HKG ROOT* UNO
ARB HYPER* SCOT UTC
BITS* HZ SCRT* VIOR*
BITZ* J SFR* VIRAL*
BLC KR* SLG VPN
BOB LXC* SLING* WARP*
BSTY MAX SOON XAUR
BTA MEC SPRTS XBB
CCN METAL SSD* XC
CRBIT* MND STEPS* XCO
CRYPT* MTR* STV XDQ*
DAR MZC SWING XPY*
DGC NAUT TES XQN
DRACO NET TIT XSEED*
DTC NEU* TRI XTC
FC2 NTRN TRK YBC*
FRK FSC2*

Zdroj: support.bittrex.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...