Sledujte nás aj na

Podľa Billa Shihara, generálneho riaditeľa burzy Bittrex, môžu používatelia využiť na nákup tokenov fiatové meny, taktiež uviedol že každý digitálny majetok uvedený na Bittrexe prechádza cez rigorózny proces preskúmania.

,,Pre nás je to predovšetkým o inováciách. To je to, na čom záleží najviac. Máme veľmi dôkladný proces hodnotenia, takisto nám záleží na tom, aby sme našli najinovatívnejšie blockchain projekty na svete. A súčasťou tohto procesu nie je iba to, že technológia a obchodné modely sú inovatívne, taktiež sa pozeráme na zakladateľov a princípy projektu, „povedal Shihara.

Shihara dodal, že Bittrex úzko spolupracuje so všetkými projektami uvedenými na platforme a ich právnikmi spolu s tretími stranami, alebo nezávislými advokátskymi kanceláriami, aby sa v budúcnosti zabránilo prípadnému regulačnému konfliktu medzi investormi a miestnymi finančnými orgánmi.

,,Tiež podstupujú kontroly o dodržiavaní pravidiel. Spolupracujeme so svojimi americkými právnikmi, ako aj s nezávislými právnikmi, ktorí dohliadajú na to, že je to niečo, s čím budeme v Spojených štátoch spokojní. „

Coinbase sa k tomu stavia inak

Coinbase, ďalšia kryptomenová burza v USA, zaujala iný prístup pri podpore tokenov. Od svojho debutu bola Coinbase uznávaná ako najväčšia krypto platforma na svete, ktorá slúži viac ako 20 miliónom používateľov a ukladá viac ako 20 miliárd dolárov v zákaznických prostriedkoch.
Napriek úzkym prepojeniam s regulátormi, Coinbase zaujala odlišný prístup ako Bittrex. Namiesto toho, aby spolupracovali s blockchain projektami a ich právnikmi z USA, aby preskúmali zákonnosť svojich tokenov, Coinbase získala decentralizovanú burzu Paradex na podporu obchodovania v páre token/token.

Kľúčovým rozdielom medzi Coinbase a Bittrexom je to, že na Bittrexe môžu používatelia obchodovať tokeny priamo s fiat menami. Na platforme Coinbase musia užívatelia nakupovať hlavné kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum cez fiat menu a nakoniec obchodovať s BTC alebo ETH s tokenmi na Paradexe, ktoré budú integrované do GDAXu, o ktorom sa očakáva, že sa bude rebrandovať na Coinbase Pro.

Metóda, ktorú používa burza Bittrex na to, aby zostala v súlade s miestnymi pravidlami pri spracovávaní tokenu na obchody s fiat menami, je komplikovanejšia a náročnejšia na zdroje v porovnaní s decentralizovanou integráciou digitálnej burzy Coinbase. Bittrex musí spolupracovať s bankami, regulátormi, právnikmi a nezávislými tímami na každom tokene a ak miestne úrady nájdu problém len s jednou zo stoviek tokenov uvedených na Bittrexe, burza by mohla byť podrobená dôkladnej kontrole.

Ako Bittrex spracuje pár token/fiat

Shihara v súčasnosti vysvetľuje, že Bittrex priamo spolupracuje s americkými bankami na spracovávaní vkladov a výberov a po úspešnom testovaní systému sa Bittrex rozšíri na mnohé trhy.

,,Momentálne sme začali s malým počtom začínajúcich partnerov a  práve v tejto fáze, sme v stresovom testovaní nášho systému. Veľmi úzko spolupracujeme s bankami, aby sme zabezpečili, že budú môcť spracovávať vklady a výbery fiat mien a tiež samotný systém, ktorý používame na obchodovanie, bude schopný správne zaobchádzať s bremenom. Myšlienkou je rozšíriť sa na čo najviac trhov.“

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...