Sledujte nás aj na

Bitmain Technologies, popredný výrobca ASIC zariadení predstavil svoj nový 7 nm čip využiteľný na ťaženie kryptomien fungujúcich na hash algoritme SHA-256.

Efektivita nového čipu predčila predchodcu o 29%

Čip, ktorý nesie označenie BM1397 je podľa vývojárov až o 28.6 % efektívnejší ako jeho predchodca. Oproti predošlému modelu (BM1391) tak umožňuje rýchlejšiu a predovšetkým lacnejšiu ťažbu. Do produkcie by sa mal dostať už v rámci najnovších sérií Antminerov. V tlačovej správe výrobca uvádza:

Aby sme dosiahli čo najlepšiu efektivitu, inžiniersky tím spoločnosti Bitmain dôkladne prispôsobil dizajn čipu. Optimalizoval jeho architektúru, okruh a ekonomiku. BM1397 je dôkazom zlepšenia našej metodiky navrhovania čipov a aplikovania najpokročilejších technológií výroby polovodičov.

Vystaví ProgPOW ASIC zariadeniam stopku?

Napriek tomu, že spoločnosť Bitmain tvrdí, že sprístupňuje možnosť ťaženia kryptomien pre širokú verejnosť, niektorí jednotlivci poukazujú na vysokú obstarávaciu cenu ASIC zariadení. Tie zároveň nemôžu byť modifikované, takže ak sa algoritmus danej kryptomeny zmení, toto zariadenie ju už ďalej nedokáže ťažiť.

Súbežne s vysokou predajnou cenou a energetickou náročnosťou samotnej ťažby je otázne, či sa taká investícia pri aktuálnych cenách kryptomien oplatí, respektíve kedy sa vynaložené finančné prostriedky vrátia.

Okrem toho iniciatíva na implementovanie ProgPOWASIC rezistentného algoritmu pre Ethereum by mohla zásadne eliminovať využiteľnosť ASIC pre ťažbu tejto druhej najpopulárnejšej kryptomeny.

Zdroj: blog.bitmain.com

BM1397 v modeloch Antminer S17 a T17

Podľa tlačovej správy bude nový čip BM1397 integrovaný do najnovších modelov Antminer S17 a T17. Okrem toho Bitmain tvrdí, že spoločnosť vyvíja nové zariadenia, ktoré by sa mali dostať na trh už v blízkej budúcnosti.

BM1397, ktorý je súčasťou rozširujúceho sa portfólia čipov Bitmain, je navrhnutý tak, aby priniesol lepšie skúsenosti s ťažbou. Za cieľ má vytvoriť nový trend v technológii ASIC čipov. Týmto krokom plníme náš záväzok pokračovať vo vývoji vysokovýkonných počítačových čipov. Naše inovácie umožňujú komukoľvek a kdekoľvek zapojiť sa do ťažobného procesu kryptomien.

Prerátal sa Bitmain s bull runom?

Oznámenie Bitmainu o vydaní nového čipu BM1397 prichádza len krátku dobu po informácii, že táto čínska spoločnosť vygenerovala za tretí kvartál predošlého roku stratu až $500 miliónov. Zároveň s tým kleslo imanie (v kryptomenách) tejto spoločnosti počas tohto obdobia z $800 miliónov na menej ako $700 miliónov. Pokles o viac ako 100 miliónov dolárov v priebehu troch mesiacov odrážal celkový pokles trhových cien kryptomien.

V danej súvislosti Bitmian pristúpil k reštrukturalizácii svojej organizačnej zložky. Hoci spoločnosť nešpecifikovala, koľko zamestnancov bolo prepustených, obaja generálni riaditelia, Jihan Wu a Micree Zhan, koncom roka odstúpili zo svojich pozícií. Ako prezatiaľ posledné opatrenie v rámci škrtania financií sa Bitmain rozhodol zatvoriť svoje pobočky v Izraeli aj americkom Texase.

Ak vás viac zaujíma problematika ohľadom tohto najsilnejšieho hráča v oblasti ASIC zariadení a ťažobného procesu, prečítajte si celú históriu Bitmainu v jednom z článkov našej pravidelnej rubriky Víkendový Bulletin nižšie.

Víkendový ฿ulletin: Bitmain – história najsilnejšieho hráča v oblasti ťažby kryptomien

Zdroje: ethnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...