Sledujte nás aj na

Minulý týždeň sme vám oznámili ďalší hackerský útok na populárnu juhokórejskú burzu Bithumb. Počas tohto incidentu bolo z burzy odcudzených 11 kryptomien. Burza vo štvrtok 28. júna vydala presný zoznam kryptomien, ktoré boli ukradnuté a ich hodnotu.

Tabuľka zobrazujúca zoznam 11. odcudzených kryptomien, ich množstvo, cenu a celkovú ukradnutú hodnotu:

Zdroj: ethereumworldnews.com

Pri prepočte na doláre, činí hodnota odcudzených kryptomien čiastku 17 miliónov dolárov. čo je o 13 miliónov dolárov menej, ako bolo pôvodne oznámené kryptomenovou burzou Bithumb. Burza sa vo svojom vyhlásení vyjadrila aj k tejto zmene:

Hlavným dôvodom redukcie škody je nepretržitá spolupráca, podpora a účasť kryptomenových búrz a podporných spoločností po celom svete. Taktiež  naša rýchla odozva na kybernetický útok, keď sme presunuli kryptomeny z hot na cold peňaženku, celkovo efektívne prispela k zníženiu spáchanej škody na naše prostriedky.

Bithumb ukážkovo kompenzuje svojich užívateľov

Burza už začala plne odškodnovať poškodených užívateľov a nahrádzať im v plnej výške stratené prostriedky z hacku z 20. júna. Užívatelia však musia o túto kompenzáciu ukradnutých kryptomien požiadať. Ďalšou formou kompenzácie by mal byť pripísaný úrok na stratenú hodnotu peňazí od doby, kedy došlo k útoku až po čas podania žiadosti. Úroková miera vo výške 10 % by mala byť počítaná ročne a rátaná za spomenutý časový rámec.

Bithumb pokračuje vo svojej aktivite a vydáva voľne obchodovateľné kupóny na jeho platforme už od 28. júna. Tieto voľné kupóny sú bez poplatkov a k dispozícii každý deň, pričom platia 24 hodín od momentu, kedy ich obchodník použije na burze.

Bithumb ako vzor pre iné banky

Všetky plány, ktoré burza použije na kompenzáciu svojich užívateľov za stratu prostriedkov, môžeme len chváliť. Mohli by sa stať príkladom aj pre ďalšie burzy, keď budú čeliť podobným udalostiam kyber útoku. Ochrana pred hackmi a prevencia útoku je však tou najlepšou cestou pre burzy i samotných obchodníkov. Tá sa môže zlepšiť len zosilnením bezpečnostných opatrení, ktoré budú zavedené a zlepšované každým dňom. Možno je na čase, aby každá burza zverejnila na svojich platformách chyby, z ktorých sa vývojári môžu poučiť a vyvinúť tak silne bezpečný systém pre všetky burzy.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...