Sledujte nás aj na

Kryptomenová burza Bitfinex oznámila zalistovanie 12 nových ERC-20 tokenov. Medzi nimi je Dai – stabilná kryptomena viazaná na dolár a priamy konkurent Tether-u. Medzi novo podporované altcoiny patria aj Aion (AION), IOStoken (IOST), Request Network (REQ) a Raiden Network (RDN).

Nové kryptomeny na Bitfinexe

Dňa 7. apríla kryptomenová burza Bitfinex vo svojom príspevku oznámila, že na svojej obchodnej platforme zavedie 12 nových altcoinov. Všetky tieto kryptomeny sú ERC-20 tokeny (technická norma pre inteligentné zmluvy, ktoré sú umiestnené na Ethereum sieti).

O tom, čo sú to ERC-20 tokeny sa dočítate v našom článku tu.

Novo podporované altcoiny sú Aion (AION), Iostoken (IOST), Requenst Network (REQ), Raiden Network (RDN), Loopring (LRC), BnkToTheFuture token (BFT), Cofound.it (CFI), Wax (WAX), Singularitynet (AGI), Medicalchain (MTN), Odem (ODEM) a Dai (DAI).

Tieto altcoiny je od 7. apríla možné nakupovať v rámci obchodných párov s BTC, ETH alebo dokonca USD. V oznámení burza Bitfinex uviedla, že „novo zavedené tokeny majú kombinovanú trhovú kapitalizáciu vo výške viac ako $1.1 miliardy. Obchodovanie s maržamiobchodovanie s pákou bude pre nové tokeny zavedené neskôr, keď sa nad trhom vytvorí dostatočná likvidita.

Medzi nové tokeny typu ERC-20 patrí aj DAI, digitálna decentralizovaná stabilná kryptomena postavená na Ethereum sieti. Zalistovanie DAI je významné, pretože tento projekt je v priamej konkurencii s hlavnou stabilnou kryptomenou Tether. DAI bude spočiatku sprístupnený pre obchodovanie s BTC, ETH a USD. Avšak v súčasnosti burza skúma možnosti pridania ďalších obchodných párov.

DAI je kryptomena, ktorej cena je viazaná a  stabilizovaná oproti hodnote amerického dolára. DAI je vytvorený systémom DAI Stablecoin, decentralizovanou platformou, ktorá beží na sieti Ethereum.

Zalistovanie tokenu BnkToTheFuture je tiež pozoruhodné, keďže spoločnosť BnkToTheFuture údajne vlastní akcie spoločnosti Bitfinex. BnkToTheFuture sa tiež podieľala na kontroverznej konverzii tokenov BFX na majetok spoločnosti Bitfinex po ničivom útoku na burzu  v roku 2016. Dňa 22. augusta 2016 Bitifinex „formálne podpísal list o zámere spoločnosti BnkToTheFuture poskytnúť riešenia na kompenzáciu zákazníkov s vlastným imaním v spoločnosti Bitfinex.“

Generálny riaditeľ firmy Bitfinex, Jean-Louis van der Velde, uviedol:

„Zavedenie takého veľkého výberu tokenov, ktoré predstavujú rôznorodú paletu projektov založených na blockchaine predstavuje pre spoločnosť Bitfinex vzrušujúci vývoj. Sme hrdí na to, že sme tieto tokeny zalistovali, pretože veríme, že každý z nich slúži na posilnenie a oživenie jedinečného aspektu globálneho blockchain ekosystému, a zároveň to ponúkne nové a zaujímavé obchodné možnosti pre našich používateľov.“

Zdroj: medium.com, news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...