Sledujte nás aj na

Bitfinex, štvrtá najväčšia kryptomenová burza na svete, požiadala svojich používateľov o zverejnenie ich daňových informácií. Burza sa stala silným terčom kritiky, keďže tieto informácie môže posunúť vládam.

Informácie o daniach

Jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz Bitfinex, požiadala vybraných používateľov o zverejnenie ich daňových informácií. Následne na sociálnej sieti Twitter v príspevku priblížili, že sa „úmyselne zameriavajú na používateľov, o ktorých sú presvedčení, že majú povinnosť odhaliť svoje daňové pozadie“ a že burza môže poskytnúť tieto informácie vláde.

Bitfinex čelí silnej kritike

Používateľská základňa z tohoto rozhodnutia pochopiteľne šťastná nie je. Mnohí používatelia sa na sociálnych sieťach vyjadrili, že prestávajú používať Bitfinex služby, pretože nechcú svoje daňové informácie zverejniť.

Napriek tomu, že sa táto daňová požiadavka nevzťahuje na všetkých používateľov, štýl spomínanej správy naznačuje, že v budúcnosti sa to môže zmeniť. Zaujímavé je, že používatelia, ktorí boli požiadaní o informácie nie sú z jednej krajiny, ale zo všetkých kútov sveta.

Väčšina používateľov na tieto správy reagovala rozhorčením a podstatná časť z nich deklaruje úmysel stiahnuť finančné prostriedky z Bitfinexu. To, aký silný dopad to na burzu mať ostáva otázne.

Vzhľadom na to, že táto burza je zaregistrovaná na Britských Panenských ostrovoch podľa miestneho zákona je povinná hlásiť konkrétne informácie tamojšej vláde. Spoločnosť Bitfinex následne môže „vymieňať“ informácie s daňovými úradmi v súlade so zákonom o dodržiavaní daňových predpisov Spojených štátov amerických (FATCA) a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (CRS). Termín na predloženie týchto informácií je 24. máj 2018.

Spoločnosť Bitfinex bola založená v roku 2012 a má sídlo v Hongkongu. Pri trhovej kapitalizácii vo výške $686 miliónov je Bitfinex celosvetovo štvrtá najväčšia kryptomenová burza. V súčasnosti sa na na tejto burze obchoduje s 77 rôznymi digitálnymi aktívami.

Bitfinex minulý mesiac pritiahol pozornosť médii, keď newyorský právnik v rámci programu „Iniciatíva integrity virtuálnych trhov“ burzu požiadal, aby poskytli informácie o operáciách, vnútorných kontrolách a iných kľúčových informáciách s cieľom chrániť investorov a používateľov.

Zdroj: twitter.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...