Sledujte nás aj na

Na sociálnych médiách sa rozprúdila živá debata o novom hard fork-u Bitcoinu a jeho implementácii. Mnohí, čo sa poďieľajú na chode Bitcoin siete sú proti už schválenej dohode NYA (New York Agreement), o ktorej sme písali nedávno. Na opačnej strane „barikády“ sú zástancovia SegWit2X ako nevyhnutného vylepšenia siete. Dvaja veľký hráči na poli kryptomenových zmenární vyjadrili svoje stanovisko už teraz, aby svojich zakazníkov včas informovali o hard fork-u, ktorý je naplánovaný na  November 2017.

Bitfinex a SegWit2X

Bitfinex sa vyjadril ako prvý, keď 6.10. zverejnil na svojej stránke oznam, v ktorom podrobne popisuje stanovisko k blížiacemu sa hard fork-u. Podľa správy ide o záležitosť hlavne minerov a neplánujú obhajovať alebo bojkotovať žiadny z fork-ov. Zákazníci s BTC na Bitfinex-e počas fork-u budú mat nárok na nové mince. Nerozhodnosť a boje minerov zmenárni prácu neuľahčujú, a preto musia byť pripravení na všetky možné situácie. Rozhodli sa zverejniť názov novej meny a jej symbolu:

V tejto chvíli vieme povedať, že Bitcoin bude aj naďalej BTC a  verzia podporujúca SegWit2x bude mať symbol B2X.

Je možná zmena názvu, ale symbol B2X už bude na Bitfinex-e nastálo. Nie je to však nič nezvyčajné, napríklad Monero (XMR) sa prvých 5 dní svojej existencie volalo BitMonero.

BTC aj B2X budú uvoľnené po fork-u do 24 hodín, ale ide stále len o odhad, čakacia doba sa kvôli zabezpečeniu blockchainov môže predĺžiť na niekoľko dní.

Špecifikom tejto platformy sú peer-to-peer pôžičky kryptomien. Veritelia dostanú obe kryptomeny od svojich dlžníkov (ktorí v tom čase budú mať požičané BTC). B2X sa im odpočítajú automaticky, aj keď to môže pár dni trvať. V prípade nezrovnalostí si Bitfinex vyhradzuje zmrazenie účtov. Táto možnosť by nemala trvať dlho, ak vôbec nastane. Každý by mal teda zvážiť, či chce spomínanú službu počas forku využívať. Bitfinex upokojuje klientov:

Zamestnanci Bitfinex budú k dispozícii na Whalepool Teamspeak a Bitcoin Mumbleaby, aby odpovedali na otázky zákazníkov. Pripravíme tiež FAQ dokument na objasnenie možných scenárov po hard fork-u.

Coinbase a SegWit2X

Dan Romero na tému SegWit2X

Dan Romero zverejnil na Coinbase-ovom blogu  príspevok, kde vysvetľuje ich stanovisko k blížiacim sa udalostiam. Zákazníci s nenulovým zostatkom na BTC peňaženke a burze GDAX dostanú nové mince akonáhle si bude Coinbase istý, že oba blockchainy su bezpečné a stabilné.

Zákazníci s BTC zostatkom na Coinbase v čase fork-u budú mať prístup k Bitcoinom na oboch blockchainoch. Nevyžaduje si to z ich strany žiadnu žiadnu akciu a svoje Bitcoiny môzu mať bezpečne uložené na Coinbase pred, počas, aj po fork-u.

Romero odhadol čas medzi fork-om a možnosťou manipulovať s BTC ako aj novou kryptomenou na pár dni, ale nevylúčil že to bude trvať dlhšie.  Momentálne pracujú na technických a bezpečnostných požiadávkach. Názov novej kryptomeny zatiaľ nezverejnili. Coinbase týmto zmenil svoj prístup. Počas prvého hard fork-u Bitcoinu v Auguste 2017 tak nespravili.

Zdroj: Coinbase, Bitfinex, Cointelegraph

Text obsahuje affiliate link, ktorým môžete podporiť autora za prínos informácií z krypto sveta.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...