Sledujte nás aj na

Počet užívateľov kryptomien dennodenne narastá a s nimi aj ich využitie v bežnom živote. Najnovšie sa letecká spoločnosť Surf Air rozhodla poskytovať svojim zákazníkom možnosť používať Bitcoin a Ethereum ako formu platby za ich služby.

Kryptomeny a platby

Bitcoin a iné kryptomeny sa v súčastnosti primárne využívaju na investičné účely. Mnoho spoločností sa snaží prilákať viac zákazníkov prostredníctvom inovatívnych opatrení. Jedným z týchto opatrení je aj umožnenie zákazníkom platiť so svojími obľúbenými kryptomenami. Služby ako BitPay, Coinbase a Shopify umožnili online maloobchodníkom prijať túto novú platobnú metódu.

Najpozoruhodnejším príkladom maloobchodnej adopcie je online obchod Overstock, ktorý v súčasnosti experimentuje s rôznymi kryptomenami a blockchain technológiami.

Na druhej strane – najpopulárnejší videoherný internetový obchod Steam vyhlásil, že ukončuje podporu BTC ako formy platby v dôsledku vysokých transakčných poplatkov a silnej volatilite.

Aerolinky budú prímať BTC a ETH

Pre kryptonadšencov, ktorí nemajú v láske komerčné lety a preferujú súkromie je tu súkromná prúdová letecká spoločnosti Surf Air so sídlom v Silicon Valley. Podľa Flying Mag a BusinessInsider, Surf Air umožňí svojím zákaznikom si rezervovať a zaplatiť za súkromné lietadlo kryptomenami.

Generálny riaditeľ spoločnosti Surf Air Europe – Simon Talling-Smith uviedol: „Surf Air bol postavený na myšlienke zmeniť spôsob, akým svet pristupuje k leteckej doprave. Je prirodzené, že sa budeme snažiť byť v popredí prijímania nových foriem platieb, ako sú Bitcoin a Ethereum. Toto všetko sa stane ešte pred naším úvodným letom z letiska London City, ktoré transformuje zážitky z pracovných ciest pre našu základňu európskych zákazníkov.“

 

Surf Air je súkromná aerolinka prúdových lietadiel, ktorá sa rozšírila z americkej základne otvorením európskej pobočky v júni tohto roku. Surf Air denne sprostredkuje viac ako 70 letov v Kalifornii a 30 letov cez Texas. Cestujúci čoskoro budú môcť lietať z Londýnu do Zürichu, Cannes a Ibizu. Spoločnosť plánuje aj spojenie z Zürichu do Mníchova a Luxemburska.

Vzhľadom na to, že cena BTC a ETH sa neustále zvyšuje, viac a viac používateľov kryptomien si bude môcť dovoliť prémiové služby ako ponúka spoločnosť Surf Air.

Zdroj: businessinsider.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...