Sledujte nás aj na

Cena Bitcoinu (BTC) si počas dňa polepšila o 6 % a prekonala tak hranicu $4,000, pričom dosiahla hodnotu $4,070. Cena prekonala túto hranicu prvýkrát od Štedrého dňa. Ešte včera sa BTC obchodoval za približne $3,800. Momentálna sila BTC však nepresvedčila mnohých obchodníkoch o tom, že je to začiatok rastu.

Mohol by sa BTC zapojiť do januárového veľkého rastu?

Bitcoin prekonaním hranice $4,000 spolu s 20 % nárastom denného objemu obchodov dokázal ukázať aspoň nejakú hybnosť. Kryptomenový technický analytik DonAlt však naznačil, že tento nepatrný nárast ceny BTC, nie je postačujúci na to, aby v krátkom čase došlo k zmene v jeho doterajšom trende.

(Vývoj BTC za posledných 24 hodín. Zdroj: coinmarketcap.com)

Analytik DonAlt uviedol:

Konečne nejaký impulz. Ak sa dnešná cena ustáli na 4,000, budem hľadať nákupnú príležitosť alebo zavriem moju krátku hedžovú pozíciu. Ak sa však cena ustáli pod touto hranicou, budem uzatvárať obchody a pozície typu short. Obchodovanie ktorýmkoľvek smerom v čase, keď sa BitFinex chystá údržbu platformy (7.1.2019 pozn. redakcie) je dosť nebezpečné.

Dve najväčšie burzy pre Bitcoin obchodovanie s pákov BitFinex a BitMex spúšťajú 7. januára údržbu ich platforiem, čo vyústi na dočasné pozastavia obchodovania.

Ak sa BTC podarí ku koncu dňa zotrvať na hranici $4,000 a ukáže nejakú pozitivitu v krátkodobom období, mohlo by mu to umožniť pripraviť sa na vzostupné pohyby cien.

Všeobecne však pohyb ceny Bitcoinu obchodníci považujú za nevýrazný. Po niekoľkých slabých dňoch, ktoré nasledovali po poslednej vyššej cene ešte na Štedrý deň, ide len o slabý náznak prebudenia sa.

Kryptoobchodník a youtuber, známy pod prezývkou Crypto Dog, napísal:

Ďalší deň, ďalší nevýrazný pohyb. Toto má byť ten top?  Pokiaľ kapitalizácia trhu nedosiahne $180 miliárd, tak sa niet nad čím vzrušovať. Prekročenie hranice $140 miliárd by sa mohlo považovať za dobrý začiatok.

Bitcoinu by sa počas januára mohlo podariť narásť do vyšších čísel. Potenciálne by mohol prekonať hranicu $4,500. Prekonanie hranice $6,000 a odrazenie sa od dna však bude pre BTC veľkou výzvou.

Willy Woo sa len nedávno vyjadril, že Bitcoin pravdepodobne čaká nudný polrok v roku 2019. BTC nebude schopný vrátiť sa na kľúčové cenové hranice s volatilitou na nízkych cenových rozpätiach.

Klesajúci trend kryptomenovéhu trhu by mohol trvať až do polovice roka 2019

Objem obchodov je kľúčovým faktorom

Krátkodobý vývoj BTC je zatiaľ nejasný a to aj kvôli plánovanej údržbe dvoch hlavných búrz. Kľúčovým elementom vo vývoji kryptomien bude v nasledujúcich týždňoch ich objem obchodov. Počas posledných dvoch týždňov BTC zaznamenal objem obchodov v hodnote viac ako $4 miliardy. Ide o nižší objem než je jeho priemer, okolo $4.5 miliardy. V súčasnosti je objem obchodov BTC necelých $6 miliárd. Pokiaľ si BTC dokáže udržať taký vysoký objem,  bude si môcť udržať aj svoju dynamiku.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...