Sledujte nás aj na

Najstaršia kryptomena bitcoin (BTC) si od svojho vzniku v roku 2009 zažila už množstvo turbulentných období. Bitcoin minulý rok zaznamenal jeden z najväčších úpadkov na svojej cene, z ktorého sa ešte stále nespamätal. Jeho cenovú volatilitu však v poslednom období pohltila stabilita. Existujú však určité náznaky, že BTC by sa mohlo pripravovať na niečo veľké.

Cenová volatilita BTC klesá

Hlavným problémom, ktorý v poslednej dobe odrádzal potenciálnych investorov a bol kritickým dôvodom pre odloženie schválenia ETF organizáciou SEC, je volatilita bitcoinu. Najnovšie údaje z Dow Jones však ukazujú, že volatilita BTC je momentálne najnižšia, aká kedy bola. Cena bitcoinu sa v marci 2019 pohybovala v tuneli, ktorý predstavoval len 7.8-percentný rozsah, čo je výrazne nižšie než najužšie rozpätie od roku 2017 – 21.2 %.

Kryptomenový analytik, Murad Mahmodov napísal pre MarketWatch o klesajúcej volatilite BTC nasledovné:

Volatilita sama o sebe je neutrálnym signálom. Z historického hľadiska však obdobia s nízkou volatilitou BTC vždy predchádzali predĺženým bull marketom, najmä po kapitulačných momentoch vysokej hybnosti, ako sme mohli vidieť v novembri a decembri 2017.

Volatilita zaznamenáva rýchle zmeny v cene alebo hodnote aktíva. Tento fenomén vo všeobecnosti charakterizuje kryptomenový trh. Ceny sa môžu niekedy zmeniť tak drasticky, že trh stratí zo svojej hodnoty aj $6 miliárd za menej ako 24 hodín. Pri adopcii kryptomien používaných pre každodenné platby je riešenie tohto problému najväčšou výzvou.

Prečo je kryptomenový trh tak volatilný?

Kryptomenový trh musí dozrieť

Aj keď na základe histórie pokles volatility naznačuje pre BTC možný blížiaci sa bull run, nemusí byť tomu tak, hovorí Marty Bent, hosť relácie „Tales from the Crypt“. Ten je ohľadom stálosti terajšej nízkej volatility dosť pesimistický. Verí však, že dosiahnuť zrelosť trhu prostredníctvom trvalej cenovej stability je možná a jedného dňa sa stane skutočnosťou.

Riešením trhovej volatility pre BTC a ostatné kryptomeny nie je náhla vec, ako tvrdia mnohí experti. Mnohí taktiež tvrdia, že schválenie ETF pre BTC sa tak skoro neuskutoční, pretože trh naň ešte nedozrel. Hovoria, že desať rokov na to nie je postačujúce obdobie.

Vysvetlenie ETF, Bitcoin ETF a blockchain ETF

Celá kryptomenová komunita očakáva ten deň, kedy bude bitcoin dosť stabilný na to, aby mohol byť používaný ako napríklad americký dolár. Aký je však nateraz osud bitcoinu? Má komunita očakávať bull run, ako dôsledok krátkodobej nízkej volatility? Cena BTC sa momentálne pohybuje na úrovni $4,080.

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...