Sledujte nás aj na

Skupina výskumníkov, ktorá pravidelne publikuje týždenné správy týkajúce sa kryptosféry, vydala článok, ktorý poukazuje na fakt, že volatilita Bitcoinu klesla na 14-mesačné minimum.

Po tom, ako Bitcoin (BTC) zažil strmý pád z $8,000 na $5,850, oscilovala jeho cena počas augustového mesiaca okolo úrovne $6,000. Najsilnejšia kryptomena tak udržuje relatívne stabilnú cenovku už takmer tri týždne, od 8. augusta. Výskumníci vo svojej analýze uviedli:

„Na jednej strane sú veľké finančné inštitúcie svedkami zvyšujúceho sa záujmu investorov o kryptomeny a kryptomenový trh. Na strane druhej však práve táto iniciatíva zo strany investorov zmenila charakter Bitcoinu z prostriedku na bežné platby na akési aktívum, ktoré testuje schopnosti a nervy traderov. Avšak volatilita po prvýkrát v histórii nabrala skutočný trend smerom k relatívnej stabilizácii.“

Bitcoin momentálne prežíva svoje najmene volatilné obdobie.

Nižšia volatilita Bitcoinu je extrémne zdravá pre dlhodobý rast

Senior analytik spoločnosti eToro Mati Greenspan sa optimisticky vyjadroval na margo stabilizácie Bitcoinu, ktorý v roku 2018 zažil niekoľko najvolatilnejších mesiacov vo svojej histórii. Greenspan uviedol, že pre väčšinu inštitucionálnych investorov a akreditovaných maloobchodníkov je atraktívnou stránkou Bitcoinu schopnosť držať hodnotu v decentralizovanej finančnej sieti, ktorá nezávisí od globálnej ekonomiky.

Zlato a kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum sú nezávisle od širšieho finančného trhu vďaka ich neprepojenosti s konvenčnými aktívami a rezervnými menami.

Greenspan vysvetlil, že nižšia volatilita je dôležitá pre veľkých investorov, ktorí primárne investujú do novej triedy aktív ako alternatíve k trhu offshore bankingu:

„Keď uvažujete o tom, ako uložiť svoj majetok, ľudia zvyčajne premýšľajú o tom, ktoré aktívum si udrží svoju hodnotu alebo ju časom dokonca zvýši. Pre Bitcoin je vysoká volatilita dvojsečným mečom. Volatilita priťahuje veľa pozornosti počas rastu, ale pôsobí odstrašujúco počas klesania ceny. „

Odborníci v kryptomenovom sektore sa už niekoľko rokov zhodujú, že pred samotnou masívnou adopciou obchodníkmi bude Bitcoin najprv masovo adoptovaný na offshore bankovom trhu (hovorí sa o príleve kapitálu okolo $30 biliónov). Investori prejdú zo zahraničných aktív a sporiacich účtov do Bitcoinu, ktorý síce nie je anonymný, ale je schopný držať hodnotu relatívne skrytým spôsobom.

Podľa Greenspana je pre Bitcoin rozhodujúce obdobie relaxácie a stability, najmä pri budovaní infraštruktúry pre ďalší strednodobý rast:

„Relatívne malé a stabilné cenové rozpätie, ktorého sme za posledných pár týždňov boli svedkami, je mimoriadne zdravé pre Bitcoin, pretože zvyšuje jeho využitie ako uchovávateľa hodnoty. Toto obdobie relaxácie sa využíva okrem iného aj na ďalší rozvoj siete, ktorá sa nakoniec vyvinie do zdravého ekosystému a kryptomenového priemyslu.“

Klope rast Bitcoinu na dvere?

Počas svojej histórie sa Bitcoin vždy po veľkej korekcii (70 % – 90 %) odrazil a prekonal predošlé cenové rekordy. Ako môžeme vidieť v rokoch 2012, 2014 a 2016, dominujúca kryptomena zaznamenávala niekoľko mesačné stabilizácie a menšie cenové pohyby pred začatím veľkého rastu.

Vzhľadom na zmenu trhových podmienok a zlepšenie celosvetovej likvidity môže Bitcoin iniciovať silný rast bez toho, aby preukázal stabilitu v nižšom cenovom rozpätí. Náhly nárast cien bez obdobia riadnej stabilizácie však môže viesť k nárastu cien o veľké marže – podobne ako to trh zaznamenal vo februári, apríli a júni, keď Bitcoin testoval hranice $10,000 a potom klesol až na $6,000.

Preto obdobie stability Bitcoinu, ktoré sa prejavilo za posledné tri týždne, ukazuje, že trh sa spamätal z nestabilných mesiacov zo začiatku tohto roka a vytvoril tak silný základ pre ďalší veľký pohyb.

Zdroj: cryptoslate.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...