Sledujte nás aj na

Život kryptomenových hodlerov a investorov vyzeral na konci roku 2017 naozaj ružovo. Trh však krátko na to utrpel najťažšiu ranu vo svojej histórii, z hľadiska strát azda horší úder ako splasnutie dot-com bubliny. Cena bitcoinu s istotou smerovala k hranici $20,000, pričom altcoiny tento rast poslušne nasledovali. V priebehu roka 2017 cena BTC explodovala až o 2700 %, pričom rýchlo prešla všetkými fázami klasického grafu Wall Street a „psychológie trhového cyklu“ až do bodu eufórie. V tomto bode bublina spľasla. Cena BTC sa do novembra 2018 prepadla až o 80 % a s tým sa začala známe obdobie cenového úpadku známe ako Crypto Winter.

Ako to už býva v kryptomenovom svete, skutočný dôvod väčšiny cenových akcií, malých alebo obrovských, zostáva predmetom špekulácií. Väčšina expertov sa však zhoduje s názorom na primárne príčiny prepadu z roku 2018. V podstate to boli údajné cenové manipulácie s použitím Tetheru, stablecoinu, ktorý je „oficiálne“ krytý americkým dolárom. Za týmto stablecoinom stojí spoločnosť Bitfinex, ktorú vyšetrovalo americké ministerstvo spravodlivosti spolu s Komisiou pre burzy a cenné papiere (SEC). Povery o možnom zdanení kapitálových ziskov z obchodovania kryptomien na eufórii nijak nepridali. Cena bitcoinu a všetkých altcoinov narazila na svoje dno, kde zostala počas celého roka 2018.

Možné oživenie

“Kryptomenová zima” sa ukázala ako finančná tragédia pre tých, ktorí nemohli udržať chladnú hlavu počas All-Time-High eufórie. Bitcoinu to však dalo priestor dokázať, že je  už možno príliš veľký na to, aby zlyhal.

Oživenie Bitcoinu sa začalo symbolicky vo februári 2019, keď začal pomaly stúpať z úrovne okolo $3,400, pričom prudší nárast nastal začiatkom mája. Do konca tohto mesiaca atakoval BTC cenu $9,000, avšak prišiel ústup na úroveň $7,900.

Mnohí sa domnievajú, že to znamená začiatok ďalšieho bull runu. Takýto optimizmus môže byť na mieste, pretože existujú dôkazy o tom, že veľkí inštitucionálni investori získali novonájdenú dôveru v kryptomeny.

Aká budúcnosť stojí pred Bitcoinom?

Snažiť sa predpovedať cenový pohyb kryptomien je ako vykladanie budúcnosti z krištáľovej gule, pretože trh je vo všeobecnosti stále náchylný k výkyvom, ktoré by sa mohli vyskytnúť prakticky bezdôvodne.

Napriek tomu môžeme povedať, že Bitcoin odolal ďalšiemu crash testu a momentálne sa ocitol na rastúcej krivke. Kapitalizácia tohto digitálneho zlata sa zvýšila o $60 miliárd a už sa ukázalo, že môže byť záchranným člnom pre obyvateľov Zimbabwe či Venezuely, ktorí sa ocitli uprostred zúriacej hospodárskej krízy.

Je ešte priskoro povedať, či sa jedná o začiatok plnohodnotného bull rally, ale určite existuje jeden spôsob, ako zvýšiť svoje kryptomenové zárobky bez príliš komplikovaného obchodovania alebo nervy drásajúceho hodlingu.

Tí, ktorí milujú šport a poznajú online kasína, by sa mohli chopiť príležitosti zvýšiť svoj kapitál pomocou stávok na platformách all-for-crypto, najmä na 1xBit. Táto platforma poskytuje úplnú anonymitu, jednoduchosť vkladov / výberov vo viac ako 20 kryptomenách, ako aj zaujímavé bonusy, veľkorysé ponuky a pravidelné promo akcie. Namiesto sledovania cenových grafov, dúfajúc, že ​​cena BTC bude stúpať, klesať alebo stagnovať, prečo neskúsiť športové stávky alebo hranie kasínových hier 1xBit s kryptomenami. Je to určite zábavnejšie ako držať kryptomeny na burzách.

Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...