Sledujte nás aj na

Správca bývalej Mt. Gox, jednej z prvých Bitcoin búrz, ktorý bol poverený predať okolo 200,000 BTC po bankrote vtedajšej najväčšej burzy je pravdepodobne zodpovedný za momentálny prepad trhu.  Hovorí sa, že bolo predaných ďalších vyše 8,000 BTC. Takisto sa pád čiastočne pripisuje stíhaniu burzy Upbit kórejskými úradmi.

Domino efekt

Častý rečník v relácii venujúcej sa najmä kryptomenám, CNBC Fast Money a zakladateľ spoločnosti BKCM Brian Kelly uviedol, že vstup veľkých finančných inštitúcií a bánk na trh s kryptomenami by mohol umožniť, zvýšenie celkovej hodnoty trhu a považovanie kryptomien za novú triedu aktív.

V súčasnosti Kelly uvádza, že kryptomeny sú nositeľmi nástrojov a pre inštitucionálne peniaze je ťažké sa dostať na trh.

Podľa Kellyho logiky je trh s kryptomenami veľmi volatilný a jeho denný objem obchodovania je relatívne nízky v porovnaní s inými tradičnými aktívami a trhmi, ako je NASDAQ a zlato. Pohyb finančných prostriedkov v hodnote menej ako miliardy dolárov tak drasticky ovplyvňujú trh a hodnotu kryptomien, najmä ak sa na burzách predávajú veľké množstvá Bitcoinu.

Počas posledných niekoľkých mesiacov, aj napriek kritike zo strany trhu so kryptomenového trhu, správca Mt. Gox pokračuje v predaji masívnych objemov Bitcoinov na burzách, dokonca aj keď uznal, že odpredaj desiatok tisíc BTC môže ľahko kolísať s trhom, ktorý je už aj bez toho veľmi volatilný.

Dnes, 11. mája rôzne správy naznačili, že nedávne zníženie ceny BTC, ako aj iných kryptomien, bolo vyvolané práve predajom Bitcoinu z Mt. Gox. Štyri peňaženky bývalej burzy Mt. Gox presunuli okolo 2,000 BTC a za posledných 24 hodín odoslali dokopy viac ako 8,000 BTC. Vzhľadom k tomu, že správca bol požiadaný japonskými finančnými úradmi, aby predal dohromady viac ako 200,000 BTC a premenil ich na japonský Jen, je zrejmé, že sa predávajú na burzách. 

Pokiaľ nebudú vysporiadané všetky BTC z burzy Mt. Gox, podobne rýchle pády na trhu sa určite ešte zopakujú.

Jedna z BTC peňaženiek patriaca Mt. Gox

Korejská burza Upbit je stíhana úradmi

Upbit, najväčšia kryptomenová burza v Južnej Kórei, je vyšetrovaná miestnou políciou a desiatimi vyšetrovateľmi za údajné podvody. Oznámila to dnes miestna tlačová agentúra Chosun. Upbit je výlučne kryptomenová burza, ktorú prevádzkuje dcérska spoločnosť kórejského technologického giganta Kakao a v ​​súčasnosti štvrtá najväčšia kryptomenová burza v celosvetovom meradle 24-hodinových objemom.

Chosun uvádza, že polícia má podozrenie, že burza falšovala svoje disponibilné zostatky a klamala investorov. Komisia pre finančný dozor (FSC) v Južnej Kórei údajne poslala desať vyšetrovateľov do ústredne v Soule o 10:00 ráno, kde budú mať prístup do počítačových systémov spoločnosti na komplexnú kontrolu burzy.

Viacerí kritici na sociálnych médiách naznačili, že správy už majú vplyv na kryptomenový trh, pričom mnohé z top 100 mien sú v strate o viac ako 15 percent.

Záporné percentá pre TOP 15 kryptomien

Upbit nie je prvou burzou, ktorá prilákala pozornosť kórejských úradov túto jar. Ako informoval v marci Cointelegraph, Kórejská finančná spravodajská jednotka (KoFIU) a FSC oznámili spoločné vyšetrovanie kryptomenových účtov v kórejských bankách, pričom uviedli obavy týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

Záver

Nenechajte sa ovplyvniť týmito správami, neodporúča sa predávať v strate. Podobný Mt. Gox predaj sme už párkrát zažili a určite ešte zažijeme. Trh sa určite postupne spamätá. V podobných situáciách venujte prípadnému nákupu či predaju zvýšenú pozornosť.

Zdroj: bloomberg.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...