Sledujte nás aj na

Bitcoin sa včera (29.8.2018) pozrel nad cenovú hranicu $7,100. Túto ani ďalšiu významnú hodnotu na hladine $7,000 však nedokázal udržať a aktuálne zaznamenáva pokles. Trhová kapitalizácia za posledných 24 hodín klesla o viac ako $10 miliárd, čo vytvára dennú stratu pre BTC o približne 3.5 %. Altcoiny zaznamenávajú stratu od 5 do 15%.

V priebehu 12 hodín cena Bitcoinu klesla z $7,100 na $6,900 a klesajúci trend stále pokračuje. Zatiaľ čo sa BTC stabilizoval v oblasti $6,900, mnohí obchodníci sa domnievajú, že ďalšia veľká hranica podpory je na úrovni $6,500. Takisto je veľmi pravdepodobné, že sa na túto úroveň ešte pozrieme vzhľadom na klesajúcu tendenciu tejto dominantnej kryptomeny.

Vývoj a volatilita v oblasti $6,000

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
Litecoin
Litecoin
$60.358
LTC -1.88%

Od 6. augusta sa Bitcoin drží viac-menej v oblasti okolo hodnoty $6,500, pričom sa veľmi trápil pri prekonaní rezistencie na hodnote $7,000. Takisto nebol schopný preukázať dostatočne silný objem, ktorý by signalizoval oživenie trhu v strednodobom horizonte.

Slabý týždňový, ale aj denný obchodovaný objem Bitcoinu a iných hlavných altcoinov, ako je Ethereum, by mohol mať negatívny vplyv na krátkodobý trend trhu s kryptomenami.

Vývoj BTC za posledných 24 hodín

Dnes, 30. augusta, klesol tento denný objem obchodov Bitcoinu na $4 miliardy a Etheru, natívnej kryptomeny v sieti Ethereum, na $1.4 miliardy. Pri predchádzajúcich rally, kde Bitcoin testoval veľkú úroveň rezistencie vo výške $9,000 a $10,000, prekonal objem Bitcoin obchodov celkom ľahko $5 miliárd a priblížil sa až k $6 miliardám.

Denný obchodovaný objem je veľmi dôležitý ukazovateľ trendu pre každú kryptomenu.

Pre porovnanie objem Tetheru (USDT), americkým dolárom krytého stablecoinu, sa stále drží na úrovni $3 miliardy, čo je viac ako dvojnásobok objemu ETH. To naznačuje, že veľké množstvo obchodníkov sa spolieha na USDT pre zabezpečenie hodnoty kryptomien.

Vývoj ETH za posledných 24 hodín

Mnoho investorov verejne uviedlo, že sa momentálne dištancujú od vysoko rizikových obchodov s tokenmi a kryptomenami s nižšou trhovou kapitalizáciou kvôli neistote v cene Bitcoinu. Ak sa BTC vráti späť do oblasti v rozmedzí $6,000 – $6,500, bez ohľadu na dnešný slabý výkon, tokeny a altcoiny budú krvácať počas najbližších dní ešte viac.

V obdobiach nestability a neistoty, najmä v súvislosti s Bitcoinom, je extrémne vysoké riziko investovať do tokenov, pretože hodnota malých kryptomien má tendenciu klesať o 10 až 30 % denne v závislosti od krátkodobého trendu BTC.

Neskončil už bear market ?

Odborníci uviedli, že najhoršia časť medvedieho marketu je už za nami, keďže trh v blízkej budúcnosti pravdepodobne neuvidí výrazné poklesy rádovo 40 až 60 %. Ale s Bitcoinom pod hranicou $10,000 dolárov je kryptomenový trh stále nepochybne v medveďom markete, a teda v klesajúcom trende.

Keď kryptotrh iniciuje správne zotavenie sa v strednodobom horizonte a potom, ako preukáže stabilitu v oblasti medzi $7,000 až $9,000, až vtedy možno povedať, že bear market sa skončil.

Povedomie o kryptomenách rastie

Významný krok k rozširovaniu povedomia o kryptomenách bol podniknutý zo strany Yahoo Finance. Nedávno boli na túto platformu zalistované kryptomeny Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Tento krok prišiel po nedávnych oznámeniach od Yahoo Japan, ktorý sa vyjadril, že chcú preniknúť do oblasti s kryptomenami a otvoriť plne fungujúcu burzu s týmito aktívami. Toto je to prvý krok k dosiahnutiu tohto cieľa.

Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, sa takisto odvoláva na toto oznámenie a uviedol, že adopcia prichádza postupne v malých krokoch. Možno až o tak malý krok v tomto prípade nejde, keďže platforma Yahoo Finance má vyše 70 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Trh na túto správu nijako výrazne nezareagoval, no je to veľmi pozitívna novinka.

Yahoo Finance sa považuje za jednu z hlavných finančných platforiem na svete. V rámci Yahoo Finance majú obchodníci prístup k novinkám, rôznym údajom či kontrole svojho portfólia. Zatiaľ čo Yahoo Finance je najlepšie známa pre tradičné akcie, je to veľký krok smerom k otvoreniu nových dverí do kryptosféry pre Yahoo, ktoré sľubuje, že pomôže spoločnosti stať v kľúčovým hráčom v kryptokomunite.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...