Sledujte nás aj na

Bitcoin forky sú ako autobusy. Čakáte na ne dlhý čas a zrazu sa objavia tri naraz. Po Bitcoin Gold (BTG) a neuskutočnenom SegWit2X forku prichádza na scénu Bitcoin Silver (BTSI).  Tím, ktorý stojí za BTSI chce spraviť ťažbu Bitcoinu opäť decentralizovanú.

Čo vieme?

V súčasnosti je možné nájsť väčšinu informácii ohľadom posledného Bitcoin forku na stránkach bitcointalk fóra. Podľa posledného postu je cieľom Bitcoin Silver spraviť ťažbu kryptomeny opäť decentralizáciu v súlade s víziou Satoshi Nakamota „jeden CPU, jeden hlas.“ Jedná sa o pokračovanie negatívnych nálad mnohých z komunity ohľadom vzniku malých skupín „ťažiarov“, ktorí sú schopní vyvinúť značný vplyv na Bitcoin sieť a jeho ťažobné aktivity. Ľudia zodpovední za Bitcoin Silver sú stále obklopení rúškom tajomstva a ich argumenty ostávajú rovnaké ako v prípade Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.

Podobne ako pri Bitcoin Gold, tak aj developeri v Bitcoin Silver sa snažia zmeniť algoritmus SHA256 na Equihash a efektívne sa tak zbaviť potreby špecializovaného ťažobného vybavenia kompatibilného s SHA256. Takýmto spôsobom bude ťažba umožnená toľkým ťažiarom, koľkým úroveň hardvéru umožní pokračovať v procese.

Fork Bitcoin blockchainu nastane niekedy v decembri, no konkrétny dátum ešte len bude oznámený. Samotný proces bude zrkadliť predošlé forky a výsledkom bude ďalší typ Bitcoinu.

Spôsob distribúcie coinov bude rovnaký a pomaly všetkým už dobre známy. Všetci majitelia BTC, ktorí sú zároveň aj vlastníkmi privátnych kľúčov získajú Bitcoin Silver v pomere 1 BTC = 1 BTSI. Zatiaľ sa však nachádzame v štádiu kedy je príliš skoro hovoriť o tom, či fork bude komunitou prijatý alebo zavrhnutý.

BTSI Základné údaje

Množstvo coinov v obehu 21 miliónov
PoW algoritmus Equihash
Hardvare pre mining GPU
Interval tvorby blokov 30s
Veľkosť bloku 1MB (neskôr možno 2-4MB)
Prispôsobenie difficulty Po každom bloku
SegWit Áno
Replay Protection Áno
Unikátny formát adries Áno

Existuje iba niekoľko detailov ohľadom tohto forku spojených s vývojármi, ktoré sú v procese potvrdzovania legitimity projektu. Mnoho pozorovateľov vo sfére kryptomien sa obávalo, že fork Bitcoin Cash v auguste otvorí dvere pre alternatívnych napodobňovateľov. Nanešťastie, táto predpoveď sa zdá byť správna. V súčasnosti môžeme iba čakať, ako sa situácia vyvinie a až potom bude možné hodnotiť projekt. Ak sa vôbec uskutoční, bude tiež zaujímavé sledovať dopad udalosti na samotný trh. Samotní obchodníci s kryptomenami totiž ukázali, že sú vo veľkej miere ovplyvňovaní udalosťami Bitcoin forkov.

Čože? Další Bitcoin fork?

Faktom zostáva, že Bitcoin je kompletne open-source, a tak si každý môže spraviť svoj vlastný fork. To však neznamená, že si teraz každý musí vytvoriť vlastný coin aby si presadil svoj názor. Presne tak to práve vyzerá s Bitcoin Gold a Bitcoin Silver.

Vznik Bitcoin Silver bol ohlásený na portáli BitcoinTalk.org, čo len potvrdzuje, že sa jedná o akýsi vtip. Projekt nemá zatiaľ k dispozícii ani len vlastný repozitár s kódom a vývojárom tiež chýba kredibilita na získanie podpory pre takýto projekt. Aby sme len nekrivdili, BTSI by chcel priniesť aj zaujímavosti v podobe Replay Protection alebo 30 sekundového rozostupu medzi blokmi na sieti.

Doposiaľ sú ohlasy na tento „fork“ viac než negatívne, čo určite nikoho neprekvapuje. BTSI je skôr fork Bitcoin Gold a už ten nebol veľmi vítaným rozdelením siete. Možno sa objaví nejaká (chamtivá) burza, ktorá tento pseudo-coin v budúcnosti zalistuje, avšak je jasné, že situácia s forkami sa tak trochu začína vymykať spod kontroly.

Zdroj: coincodex.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...