Sledujte nás aj na

Rizikový ekonóm Spencer Bogart sa vyjadril, že zvýšený počet transakcií Bitcoinu je dôkazom toho, ako sa táto mena stáva stále viac inštitucionálnou. Hovorí, že by sme mali predať mince ako Cardano, TRON, IOTA a NEO, ale zato držať Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a EOS. Napriek stratám a poklesom, ktoré trh zaznamenal posledné týždne, je Bitcoin (BTC) stále žiadaný.

Kryptomeny sa udomácňujú

Narastajúce čísla kryptomenových transakcií svedčia o tom, že táto forma peňazí sa pomaly udomácňuje. Každá veľká banka sa pokúša niečo spraviť v tomto odvetví, povedal Bogart. Bogart je partnerom v Blockchain Capital a údajne bol prvým analytikom na Wall Street, ktorý pokryl Bitcoin a blockchain. Taktiež vytvoril vysoko uznávanú správu o blockchain odvetví.

Banky sa snažia buď ponúkať Bitcoin klientom, ktorý využívajú úschovu kapitálu alebo otvárajú tzv. obchodné oddelenie s kryptomenou. Ako však Bogart dodáva, hlbšie udomácňovanie Bitcoinu je vo všeobecnosti pozitívne.

Bitcoin síce klesá, no oplatí sa kupovať

BTC minca už zažila aj svoje lepšie dni. Po decembrovom vrchole, keď mal BTC hodnotu $19,500 padol o vyše 50% od začiatku tohto roka. Vo štvrtok, v dôsledku zvýšenej regulačnej kontroly v kryptomenovej sfére, minca opäť klesla. Tentokrát pod $8,000, kde sa minca udržala zopár týždňov. Piatok popoludní mal BTC hodnotu okolo $7,400 a v podnelok sa už pohybovala pod hladinou $7,300.

Bez ohľadu nato Bogart tvrdí, že sa stále oplatí kupovať. V skutočnosti by mali teraz nakupovať hlavne obchodníci na burze, keďže sa táto minca stáva jednou z „mainstreamových“. Mnohé kryptomeny na trhu toho sľubujú viac, ako v skutočnosti dávajú. Spomedzi nich je pár, ktoré naozaj excelujú vo svojom hlavnom zameraní. Bitcoin je jednou z nich. Bogart odporúča predať kryptomeny ako sú Cardano, TRON, IOTA a NEO.

Mnohé tokeny sú preceňované,mohli by síce prudko vzrásť, no zároveň aj rovnako padnúť. Dodáva Bogart.

Bogart radí: ETH, XRP, BCH a EOS treba držať

Meny ako napríklad Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) a EOS označuje ako neutrálne a investorom radí ich držať vo svojom portfóliu. Podľa Bogarta by ste mali byť opatrní, čo sa ETH týka. Vytkol mu príliš veľa počiatočných ponúk mincí (ICO). Ak nebudú dobre pracovať, mohlo by to mať negatívny dopad na platformu, na ktorej sú postavené.

Bitcoin má stále šancu prekonať $10,000

Podľa Bogarta by však Bitcoin mal prekonať hranicu $10,000 do konca roka. Uznal však, že aj takáto veľkokapacitná minca, ako je BTC, môže čeliť istým problémom.

Bogart sa vyjadril o vzrastajúcej hodnote BTC takto:

Ak sa pozriem do budúcna na najbližšie dva roky, myslím tým, že tento príbeh je veľmi materialistický.

Bude možné BTC obchodovať za nižšie ceny? Určite.

Ale, či si myslím, že cena BTC bude takto o rok vyššia? Naisto.

 

V tomto článku je vyjadrený subjektívny názor analytika Bogarta a autora. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: cointelegraph.com, cnbc.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...