Sledujte nás aj na

Viac ako mesačné obdobie relatívnej stability sa dnes skončilo. Celý kryptomenový trh, v stredu 14.11.2018 v poobedňajších hodinách zaznamenal výrazný prepad. Trh tak vo veľmi krátkej dobe stratil približne $25 miliárd čo zodpovedalo 12% z celkovej trhovej kapitalizácie.

Prevažná časť poklesu bola zaznamenaná v rozmedzí jednej hodiny, od 16:30 do 17:30 nášho času. Podobný flash crash (rýchly pád) nezapadá do technickej analýza a musí mať na to silný fundamentálny dôvod. Tento druh cenovej akcie sa zvyčajne objavuje pri nerealistických obchodoch na burzách alebo v prípadoch, keď sa jedná nejaký druh regulačného opatrenia. Trhu bude chvíľu trvať, kým pochopí skutočné katalyzátory, zodpovedné za tento prepad.

Prepad znázornený na grafe trhovej kapitalizácie

Cena Bitcoinu ako najväčšej kryptomeny na svete (z pohľadu kapitalizácie) klesla o viac ako 10 % na sumu $5,682.15 (v čase písania článku), čo je najnižšia úroveň v tomto roku. Bitcoin sa väčšinu jesene komfortne pohyboval a obchodoval okolo hranice $6,400, čo takisto predstavovalo silný kontrast v porovnaní s volatilitou, ktorú vykazoval počas tohto roka.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Altcoiny, ako už býva zvykom, nesú tento pokles o čosi horšie než BTC. Ethereum (ETH) zaznamenáva pokles o 16 %. Ostatné meny z radu významnejších altcoinov sú na tom viac menej rovnako, XRP, Litecoin (LTC), Stellar (XLM), Cardano (ADA), ale aj Monero (XMR) či IOTA. Všetky spomínané meny vykazujú približne 15 %-ný pokles.

Takmer nulová aktivita Bitcoinu v posledných mesiacoch už priam volala po nejakej akcii. Tou je však len ďalší pokles, ktorý sa kvôli dlhodobému negatívnemu sentimentu na trhu dal očakávať.

Pokles je určite do istej miery podnietený neistotou okolo hard forku meny Bitcoin Cash. BCH je v mínuse 18 % len deň pred plánovaným hard forkom. Ten sa uskutoční už zajtra 15. Novembra 2018. BCH sa tak rozdelí na dve digitálne meny, a to „Bitcoin ABC“ alebo Core Bitcoin Cash a „Bitcoin SV„, v skratke „Bitcoin Satoshi’s Vision“. Bitcoin Cash sám je výsledkom forku z Bitcoinu (BTC), po nezhode o najlepšom spôsobe škálovania digitálnej meny z minulého roku.

Zoznam búrz, ktoré budú podporovať Bitcoin Cash hard fork

Keď sme si mysleli, že sme už mimo bear marketu…

Po atakovaní najnižších tohtoročných cien v auguste a septembri nastalo obdobie ticha, obdobie bez volatility. Negatívny a recesívny sentiment na trhu prevláda ďalej a stále neprichádza žiadna pozitívna vzpruha. Bitcoin spolu s altcoinami po dvojmesačnej prestávke opäť klesli na tohtoročné nové minimá.

Rovnako tak aj Bitcoin Cash (BCH), ktorý sa pred spomínaným forkom výrazne trápi. Komunita sa doslova zmieta vo “vojne” o hash výkon. BCH za posledný týždeň vymazal snáď všetky svoje zisky, keď v priebehu siedmych dní klesol až o 30 % a takmer o 20 % za posledný deň. Rovnaký vzorec možno pozorovať medzi všetkými coinami, ktoré vykázali aký taký zisk za posledný týždeň.

Bitcoin Cash hard fork: Bitcoin SV vyhráva „hash vojnu“ nad Bitcoin ABC

BTC na 13-mesačnom minime

Bitcoin dokonca zaznamenal až trinásťmesačné minimum. Jeho cena sa na úrovni okolo $5,500 nachádzala naposledy v októbri 2017. To zhoršuje cenu BTC o 12.5 % za  24 hodín.

Cena BTC je na trinásťmesačnom minime

Analytici a indikátory naznačujú možný prepad až na $4,500. Sú to síce len dohady, ale všetci vieme ako to v kryptomenovej sfére chodí. Dnešný prepad vytvoril spolu s ročným minimom novú support zónu práve na leveli $5,660. Ďalší support na dennom grafe potom možno hľadať až okolo $5,280.

Support zóny pre BTC

Cena ETH klesá spolu so ziskom z jeho ťažby

Ako už bolo spomínané dávnejšie s poklesom ceny ETH sa stáva jeho ťažba stratová. Ťažba Etherea pod hranicou $200 už nie je za súčasných podmienok zisková. Jeho cena klesla na $175, čo predstavuje 15 %-nú 24-hodinovú stratu. Strata ťažobnej profitability môže spôsobiť presun GPU hash power na inú menu, čo môže len umocniť pokles ETH.

Významné úrovne supportu pre Ethereum sa nachádzajú na úrovniach $175 a $155. Tieto body treba pozorne sledovať a byť pripravený na ďalší možný pokles.

Významný support level pre ETH

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...