Sledujte nás aj na

Cena Bitcoinu v posledných dňoch rastie čo samozrejme teší asi aj Jamieho Dimona. Hlavným dôvodom môže byť snaha získať čo najviac novej kryptomeny – Bitcoin Gold, ktorá vznikne po plánovanom hardforku 25.10.2017. Na túto kryptomenu si dávajte obrovský pozor, pretože sa jedná o údajný podvod!  Na druhej strane, tí čo majú altcoiny uložené na burze a obchodujú s nimi v páre s BTC si všimli pokles ich hodnoty. Celá situácia je trochu rozpačitá.

Deje sa tak skoro vždy, keď Bitcoin výrazne „poskočí“ a altcoiny za ním nestíhajú. Ako hodnota BTC stúpa, cena altcoinov v BTC klesá. Logické je predať altcoin, kúpiť Bitcoin, počkať pár dní a nakúpiť viac predaných altcoinov. V investičnom svete je takáto transakcia nazývaná shorting.

Opatrne!

Nemusí to však vždy byť tak. Cena altcoinu nemusí ísť zákonite dole, ak Bitcoin stúpa. Je to pravdepodobné, hlavne pri projektoch, ktoré majú čo ponúknuť. Väčšina ICO však neprináša nové riešenie problému alebo sú vo fázi, keď developeri dostali svoje peniaze z ICO, ale na reálne fungujúci projekt ešte čakajú mesiace vývoja. Povedal to Ricardo Badoera, zakladateľ kryptomeny ADK. Jeho projekt priniesol do kryptosveta digitálnu menu, ktorá nemá poplatky za transakcie a je anonymná.

Bitcoin bude rásť naďalej

Analýzy sú väčšinou pozitívne. Napríklad Mike Novogratz, investičná legenda, „počuje prichádzať hordy“. Myslí tým veľký počet ľudí, pre ktorých sú kryptomeny nové a žiadne nevlastnia. Podľa neho ich pritiahne mediálny záujem po tom, ako cena Bitcoin prekročí hranicu $5000. Ďalší prídu keď to bude $10,000.

„Množstvo finančných prostriedkov sa zvyšuje. Som  si celkom istý, že to pôjde ešte vyššie. Neprekvapilo by ma, keby sme v najbližších šiestich až desiatich mesiacoch videli cenu Bitcoinu niekde na hranici 10,000 dolárov“, dodáva Novogratz.

Preto by sme radi upozornili všetkých držiteľov altcoinov, aby zvážili ich predaj z hore uvedených dôvodov a nepodliehali panic sell. Samozrejme, každý jeden vie, akú má stratégiu a rozhoduje sa sám za seba.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...