Sledujte nás aj na

Najznámejšia digitálna mena Bitcoin zaznamenala nový historický rekord. BTC ako prvá kryptomena prekročila hodnotu $4800.

Začiatok mesiaca september sa nesie v duchu lámania rekordov čo sa týka cien kryptomien a BTC ako najsilnejšia mena nie je výnimkou. V auguste tohto roka došlo k hardforku BTC siete na Bitcoin a Bitcoin Cash (BCH). Od tohto momentu BTC zaznamenal pozoruhodný rast o vyše 74% a vyzerá to tak, že v ňom bude naďalej pokračovať. Ani BCH nezostal pozadu, a od momentu jeho vzniku zaznamenal takmer 100% rast z $300 na $600.

Nový trh

Rast BTC možno čiastočne pripísať investorom na Wall Street, ktorí začali objavovať kryptomeny po tom, čo BTC prekonal obávaný 1. august. Očakáva sa, že v novembri prebehne ďalší hardfork a napriek rôznym scenárom jeho priebehu, mnohí cítia že to môže byť odrazový mostík k ďaľšiemu rastu.

Dôvody potencionálneho rastu BTC

Rastúce geopolitické napätie, ktoré vyplynulo z vypálenia rakiet Severnej Kórey ponad Japonsko, prispelo k rastu BTC. Taktiež pokles ceny BCH vedie investorom späť k BTC. Čo sa týka budúcnosti, cena BTC môže rásť aj v dôsledku rastúceho dopytu po amerických dolároch po tom, čo americký prezident Donal Trump začal venovať väčšiu pozornosť daňovej reforme.

Aká koľvek kúpa BTC pod $100.000 je „lacná“

Podnikateľ a bitcoinový advokát Charlie Shrem včera postol tweet, v ktorom sa vyjadruje k cene BTC.

„Konečný počet BTC je 21 miliónov. Začína byť čorať ťažšie kúpiť si čo i len 1 BTC. No akákoľvek kúpa pod $100.000 za BTC je „lacná“.

Kedže svet kryptomien je dynamický a stať sa môže naozaj čokoľvek, neostáva nám nič iné iba vývoj ohľadom BTC sledovať aj naďalej.

Pamätajte: tento článok je čisto informatívny a nesluží ako finačné poradenstvo. Neivestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...