Sledujte nás aj na

Nemec, Martijn Wismeijer je veľmi opatrný pri uchovávaní svojich Bitcoin-ov (BTC) a to až tak, že v roku 2014 si nechal chirurgicky implementovať pod kožu dva NFC (near field communication) čipy, každý do jednej ruky, aby si tak ukryl svoje šifrované Bitcoin kľúče.

Bitcoin priamo pod kožu

Wismeijer udal viacero dôvodov pre tak drastickú metódu uschovania kryptomeny, pričom priznal, že o väčšinu svojich BTC už prišiel kvôli burzovým zlyhaniam, hack-ovaniu a zlodejom.

Môžem vás uistiť, že viac ako 80% mojich BTC som stratil kvôli hack-om, zlodejom, pádu burze a ďalším problémom. Keby som mal tento čip v roku 2010, tak by som bol teraz pravdepodobne bohatý človek.

Avšak, Wismeijer bol taktiež zvedavý ohľadom nápadu uschovávania jeho digitálnych mien v jeho koži, povedal pre IBTimes:

Spravil som to, lebo som chcel experimentovať so silnými BTC použitím podkožných implantátov, pretože si myslím, že práve to bude Svätý Grál bezkontaktných platieb.“

 

Túto procedúru si dal spraviť v piercingovom štúdiu, ktoré odporúča všetkým, ktorí si prajú spraviť ten istý zákrok. Čipy sú vyrábané zo skla a merajú 2mm x 12mm z jedného konca k druhému a majú veľkosť ako zrnko ryže. Wismeijer povedal, že zákrok bol menej bolestivý ako infúzia a dodal, že takýto zákrok sa bežne robí domácim zvieratám a bez akýchkoľvek problémov.

Ako fungujú čipy NFC?

Každý NFC čip dokáže uschovať 888 bitov dát, čo je dostatočne veľa na uloženie 26 BTC šifrovaných súkormných kľúčov. Wismeijer tvrdí, že jeho čipy používa každý deň na vykonávanie nákupov, čo zahŕňa skenovanie čipov so smartfónom na získanie a následné dešifrovanie kľúčov, aby mohol vykonať transakciu. Kľúče sa dajú premiestniť a vymeniť za nové pre ďalšie kryptomeny a to na diaľku použitím smartfónu. Šifrovanie zabraňuje ľuďom, aby si jednoducho oskenovali jeho ruku a prečítali tak kľúče.

Z dôvodu pozornosti, ktorú si týmto zvláštnym spôsobom uschovávania BTC získal, Wismeijer si nikdy neukladá veľké sumy na čipy, aby tak zabránil útokom zlodejov na jeho osobu. Taktiež prezradil, že nie je jedinou osobou, ktorá si týmto spôsobom svoje kryptomeny chráni. Wismeijer vlastní General Bytes, spoločnosť, ktorá inštaluje BTC automaty po celom svete.

Potom, ako bol Vismeijerov príbeh zverejnený v správach, mnoho jeho zamestnancov ho nasledovalo, pričom Wismeijer povedal, že vie o najmenej 50tich jednotlivcoch v okolí Prahy, ktorí používajú podkožnú BTC peňaženku.

Zatiaľ, čo sa metóda zdá byť trošku drastická, bezpečnosť BTC je dôležitý problém. Údajne až do 23% všetkých BTC bolo nenávratne stratených, čo vedie ľudí k stavaniu sa tomuto problému a bezpečnosti veľmi seriózne.

Hoci čipy FDA (Food and Drug Administration) schválila a zákrok sa zdá byť neriskantný, niektoré štúdie spájajú NFC čipy s rakovinou. Avšak tieto zdravotné ohrozenia neodstrašia všetkých a aj po rokoch ľudia stále nasledujú Wismeijerovo vedenie pri prijímaní najvyšších bezpečnostných opatrení na ochranu ich BTC.

Zdroj: ccn.com

Napíšte nám do komentára, či by ste aj vy podstúpili takýto zákrok na ochranu svojich BTC?Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...