Sledujte nás aj na

Bola to len otázka času, kým cena Bitcoin nedosiahne nové maximum. Rok 2017 bol pre najpopulárnejšiu kryptomenu silný. Napriek určitej stagnácii a poklesu ceny v posledných dňoch, sa BTC práve teraz predáva za viac ako $8700. Pozoruhodný miľník na menu, ktorú niektorí tak aktívne ignorujú.

Pokračujúce stúpanie ceny BTC aj naďalej udivuje veľa ľudí. Zatiaľ čo finanční „velikáni“ ako Jamie Dimon spochybňujú potenciál BTC a kryptomien, zdá sa, že zvyšok sveta s ich názorom nesúhlasí. Prekročiť hranicu $8700 prvýkrát v histórii je pozoruhodný výkon, najmä pre menu, ktorá nie je ani desať rokov stará.

Bitcoin láme jeden rekord za druhým

Nie je to prvý krát, čo v štvrtom kvartáli 2017 BTC pokoril svoj ATH (All Time High). Momentum, ktoré udržiavalo rast BTC sa od októbra stalo ešte výraznejším. Len nedávno Bitcoin dosiahol cenu $4500, čo bolo v porovnaní s januárom tohto roku zvýšenie o ohromných 450%. V októbri sa len málo ľudí domnievalo, že BTC prekročí $6000, nieto aby ešte padla hranica $8700. A to ešte pred tým, než skončí rok. Je zrejmé, že BTC momentálne nič nezastaví na ceste k magickej hodnote $10,000, hoci to nebude jednoduché.

S celkovým objemom denného obchodovania vo výške $4.44 miliárd by globálny dopyt po BTC nemal byť podceňovaný. Je zaujímavé pozorovať momentálny vývoj okolo BTC, hlavne ak si spomeniete, že tento rok BTC začal s denným objemom obchodovania „len“ $1 miliardu. Môže to byť len otázka času, kým sa $5 miliárd denne stane novým štandardom, no je ešte príliš skoro predpovedať kedy.

Budúcnosť Bitcoinu a altcoinov

S týmito mohutnými nárastmi cien Bitcoinu za posledné mesiace bude zaujímavé sledovať, ako sa budú veci vyvíjať, keď prídu Vianoce. Očakáva sa, že veľa ľudí prevedie hotovosť do kryptomien a BTC za účelom platieb alebo ako formu darčekov. Avšak, situácia nie je až tak jednoduchá. Aj keď Bitcoin všetku silu na rast ešte nestratil , nikto nevie, ako sa to bude vyvíjať v nasledujúcich dňoch a týždňoch.

Nezostáva nič len čakať a vidieť, čo všetko z toho vznikne. Pri BTC cene $8700 USD vyzerá budúcnosť kryptomien neuveriteľne pozitívne. Vyššia cena však nevyhnutne povedie k ešte väčšej volatilite na trhu, čo môže spôsobiť v budúcnosti problémy. Je to ale zaujímavý čas na to, aby sme sa podieľali na rozvoji kryptomien, bez ohľadu na to, aké je teraz vaše portfólio. Toto je len začiatok toho, čo má pre Bitcoin a hlavne altcoiny prísť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...