Sledujte nás aj na

22. mája si každý rok pripomíname “Bitcoin pizza day”. Je to deň kedy si pripomíname ako Laszlo Hanyecz, viac známy ako „Bitcoin pizza guy“, kúpil dve pizze za 10,000 BTC. Práve týmto počinom ukázal, že bitcoin je reálna mena, za ktorú si kúpite aj bežný tovar a jedlo.

Softvérový inžinier patrí k ranným investorom a nadšencom Bitcoinu a podobne, ako mnohí začínajúci používatelia, aj on verí, že bitcoin nakoniec prevezme funkciu konvenčných mien. A čo robíte s bežnou menou? Kupujete veci, investujete, šetríte. Presne to, čo urobil aj Hanyecz.

V roku 2010 kúpil Hanyecz dve pizze Papa John’s za 10,000 BTC. V tom čase to vyzeralo ako naozaj dobrý obchod, pretože jeden bitcoin nemal hodnotu ani jedného centu. Avšak jeden BTC dnes stojí okolo $8,000 a na túto hodnotu sa prepadol zo sumy $20,000.

20. týždeň 2019: Prehľad kryptomenových správ, udalostí a zaujímavostí

Laszlo vtedy napísal na bitcointalk fórum:

„Mám skrátka veľmi rád tie studené zvyšky pizze. Môžete kľudne pripraviť pizzu sami a priniesť ju ku mne domov alebo poslať kuriérom. Čo mám však v úmysle, je zaplatiť za túto pizzu v bitcoinoch, aby som si ju nemusel objednávať ani pripravovať sám. Podobne to máte v hoteloch, prinesú vám „raňajkový tanier“ a vy ste spokojní s tým, že máte čo jesť.“

Britský muž prevzal Hanyeczovu ponuku a kúpil mu dve pizze výmenou za 10,000 bitcoinov. Tento muž dokonca zarobil už vtedy, keďže dve pizze stáli $25 a 10,000 BTC bolo vtedy približne $41.

Média a mnoho ľudí len nepochopiteľne krútia hlavami na tým, aké bohatstvo mohol Laszlo dosiahnuť. Pravdou je, že práve on pomohol legitimizovať bitcoin ako menu. Hanyecz nič neľutuje a urobil by to kľudne znova. Jeho počin je tak vôbec prvá zdokumentovaná BTC transakcia v reálnom svete.

Práve pri príležitosti “Bitcoin pizza day” uverejnila americká televízna stanica CBS rozhovor s dnes už známym Laszlom  Hanyeczom a.k.a. Bitcoin pizza guy:Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...