Sledujte nás aj na

Ako dôsledok chýbajúceho impulzu k rastu, cena najsilnejšej kryptomeny, Bitcoinu, po prvýkrát za tri týždne spadla pod hranicu 7,000 dolárov. Začiatok týždňa nie je priaznivý ani pre altcoiny, ktoré tiež zažívajú poklesy v rámci ceny a 24-hodinového objemu obchodovania.

Bitcoin padol pod 7,000 $

Kráľ kryptomien Bitcoin (BTC) nebol schopný sa udržať nad kritickou líniou supportu 7,200 dolárov. BTC sa tak po prvýkrát od polovice júna 2018 obchoduje pod úrovňou 7,000 $. Súčasný trend odzrkadľuje trh, ktorý od začiatku augusta je „slabý a bez hybnosti“. Väčšina ziskov dosiahnutých počas predchádzajúceho mesiaca bola postupne odbúraná slabým augustovým výkonom. V čase písania článku sa cena BTC pohybovala na 6,955 $ s trhovou kapitalizáciou 119,5 miliárd. 24-hodinový objem obchodovania je 3,8 miliardy USD, čo predstavuje viac ako 35 % pokles oproti prvému augustovému dňu.

Vývoj BTC za posledný mesiac.

Trhu chýba hybnosť

Súčasný problém Bitcoinu spočíva v tom, že mu chýba dynamika a akýsi impulz k rastu, čo koniec koncov odzrkadľuje aj samotný trh. Zdá sa, že BTC nie je schopný prelomiť hranice odporu a dostať sa tak na väčšiu úroveň. Ak sa pozrieme na kryptomenový trh zo začiatku augusta, tak indikátory ako ponuka, dopyt a cena vykazovali negatívnu tendenciu.

Na začiatku júla sa mnoho investorov a kryptonadšencov tešilo z rastu kryptomien a mnoho z nich si myslelo, že je to práve ten vytúžený rast, na ktorí tak mnoho z nás od začiatku roka 2018 čaká. Avšak je možné, že sa ešte môžu naplniť slová analytika Arthura Hayesa, ktorý vyhlásil, že BTC bude testovať hranicu 5,000 $, kým sa začne reálny pozitívny trend.

Ako to už býva, keď klesá Bitcoin, klesajú na hodnote aj altcoiny. Všetky popredné altcoiny stratili na hodnote. Prvenstvo v strate hodnoty z TOP10 kryptomien obsadila IOTA, ktorá stratila počas 24-hodín až 4,05 % z ceny.

Z najsilnejším altcoinov najviac na cene za posledných 24-hodín stratila IOTA.

Záver

Vyzerá to tak, že august plný horúčav netrápi len ľudí, ale aj kryptomenový trh. Pozitívne správy ako iniciatíva zo strany ICE krytá Microsoftom a Starbucksom o zavedenie BTC do amerického dôchodkového sporiaceho plánu 401(k), maloobchodného ekosystému a do sveta kreditných kariet sa trhu takmer nedotkla. V súčasnosti BTC osciluje tesne pod hranicou 7,000 $. Investori a trejderi sa zatiaľ snažia udržať BTC na tejto cenovke, avšak ak BTC klesne pod dôležitú hranicu rezistencie 6,800 $, budeme ďalší pokles bude viac než pravdepodobný.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...