Sledujte nás aj na

Čína publikovala šiesty zoznam štátom schválených hodnotení kryptomien. Bitcoin (BTC) sa v tomto hodnotení umiestnil za novými projektmi, ako sú EOS, či Ethereum.

BTC vypadol z top 10

Čínska vládna organizácia China Electronic Information Industry Development (CCID) zverejnila v poradí už šiesty svetový verejný index hodnotenia blockchain technológií, v ktorom sa BTC nachádza na 19. mieste a to na základe hodnotenia parametrov ako „základná technológia“, „aplikácia“ a „inovácia“. Za zmienku stojí fakt, že blockchain projektom, ktoré vznikli neskôr ako BTC sa podarilo obsadiť popredné priečky. Kryptomena EOS sa umiestnila na prvom mieste a  Ethereum na druhom mieste. Nebula, Ripple, NEO, IOTA a ďalšie sa umiestnili lepšie ako Bitcoin.

Čína publikovala 6. zoznam štátom schválených hodnotení kryptomien.

Zdroj: ccn.com

Index celkovo posudzuje 33 verejných blockchain projektov na základe ich technológii, použiteľnosti a inovatívnosti. Bitcoinu sa síce nepodarilo poraziť mnoho blockchain projektov v rámci zadaných kritérií, no stále sa mu darí držať  náskok pred svojou odnožou Bitcoin Cash, ktorý sa nachádza na chvoste rebríčka, a to až na 31. mieste.

Zaujímavé však je, že výsledok toho istého indexu z augusta umiestnil BTC medzi top 10 blockchain projektov. Minulý mesiac sa však BTC prepadol na 17. miesto s celkovým počtom 93.2 indexných bodov. Neskôr októbri hodnotenie kleslo až 92.5 bodov, čo znamenalo pre BTC posun na 19. priečku v hodnotení dôveryhodnosti digitálnej meny. Pokles sa mohol objaviť v dôsledku nižšej adopcie BTC pri zúčtovaní platieb alebo v dôsledku chýbajúcej možnosti hostiť decentralizované aplikácie (dApp). Bitcoin a jeho verejná blockchain sieť sa pri probléme so škálovaním spolieha na projekty tretích strán, ktoré by mala daný problém odstrániť. To však robí BTC menej atraktívnym platobným nástrojom, než jeho konkurenciu. Mnohé kryptomeny totiž transakcie spracúvajú omnoho rýchlejšie.

Systém ukazovateľov CCID však odhalil dominantnú pozíciu Bitcoinu, pokiaľ ide o inováciu. BTC skórovalo s 34.6 bodmi za kreativitu a dostalo sa pred 32 ostatných  hodnotených mincí.

V správe sa píše:

Z hľadiska inovácii, boli v top 5: Bitcoin, Ethereum, Square, EOS, NULS a Cardano. V porovnaní s predchádzajúcim hodnotením, najväčší skok v hodnotení inovácii  patrí projektom NULS, IOTA, Nebula a Bitcoin Cash.

EOS, Ethereum dominujú rebríčku

EOS a ETH  sa darí a rebríčku CCID indexu dominujú už po štvrtýkrát. Platformy ponúkajúce dApp a smart kontrakty tentokrát skórovali s 150.5 a 136.3 bodmi. Najviac ich získali v hodnotení základnej technológie a využiteľnosti, kde BTC zaostáva.

Správa ďalej uvádza:

V súčasnosti sú EOS a ETH nepochybne preferovanými platformami pre celosvetový rozvoj dApp. EOS nám ukazuje svoju silnejšiu hybnosť. Údaje ukazujú, že komunita EOS dApp je veľmi aktívnou a prírastky používateľov sú obrovské.

Nové blockchain projekty ako Ripple a Nuls sa taktiež dostali do zoznamu top 10, čím z neho vytlačili Lisk a Qtum. Ripple malo silný mesiac vzhľadom na spustenie xRapid platobného riešenia a vytvorenie partnerstva s hlavnými bankovými a finančnými firmami. Nuls, čínsky projekt založený na blockchaine, rozšírilo svoju činnosť o vstup na americký trh.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...