Sledujte nás aj na

Po vyše troch týždňoch prudkých cenových poklesov a miliardových strát na celkovej kryptomenovej kapitalizácii, konečne sme svedkami zelených čísel. Za posledných pár dní zaznamenala celá kryptomenová ekonomika nárast o približne $15 miliárd dolárov, a aktuálne sa pohybuje na hranici okolo $270 miliárd. Nielen kryptonadšenci dúfajú, že tento polročný medvedí trhový sentiment sa práve teraz končí a pred nami sú jasnejšie dni.

Minulý víkend sme zaznamenali výrazné straty naprieč celým trhom. Percentuálne sa bavíme o 5% až 25%-ných mínusoch pre najväčšie kryptomeny. V priebehu týždňa sa väčšina digitálnych mien pozbierala a získala naspäť dve tretiny zo spomínaných strát. Celkový objem obchodov sa pohybuje okolo $14 miliárd a v posledných mesiacoch bol relatívne slabý, ale v súčasnosti aj ten zaznamenal mierny nárast.

Viacero faktorov pozitívneho rastu

Za pozitívny nárast je zodpovedných hneď viacero faktorov. Oči sa určite upierajú na americkú komisiu pre cenné papiere (SEC) a na jej rozhodnutie vo veci pridelenia Bitcoin ETF licencie pre chicagskú burzu CBOE. Rozhodnutie má byť zverejnené do 10. Augusta (srpna) 2018.

K dnešnému pozoruhodnému nárastu pravdepodobne prispeli novinky, podľa ktorých sa spoločnosť BlackRock, najväčší svetový poskytovateľ burzovo obchodovaných fondov (ETF), začína takisto obzerať po potenciálnej účasti na Bitcoin trhu. Potvrdili to správy portálu Financial News.

Bitcoin atakuje $6,700

V čase písania článku sa cena Bitcoinu (BTC) pohybuje okolo úrovne $6,678 za jeden BTC. 24-hodinový obchodovaný objem BTC je okolo $4.5 miliardy a jeho trhová kapitalizácia je aktuálne $114.5 miliárd. To predstavuje 42.3%-nú BTC dominanciu na trhu s kryptomenami.

Vývoj ceny BTC za posledných 24 hodín

16. júla (července) je najobchodovanejšou menou voči BTC japonský jen predstavujúci 49% obchodov v rámci jedného dňa. Druhý v poradí je Tether (USDT 33%), nasledujúci americkým dolárom (10.2%), eurom (2.4%) a kórejským wonom (KRW 1.8%).

Nezaostávajú ani altcoiny

Vedúci altcoin Ethereum (ETH) sa obchoduje na cene okolo $476. To predstavuje viac ako 6 percentný zisk za posledných 24 hodín. Výrazný vzostup ešte nedosiahol svoje strednodobé cenové maximá, pričom týždenné a mesačné straty zostali na úrovni 1.25% až 4.8%.

Vývoj ceny ETH za posledných 24 hodín

Spolu s nárastom Bitcoinu sa zviezol aj Ethereum a predviedol výrazný vzostupný obrat, pričom v priebehu dvoch a pol hodín narástol o 4.6%, keď dosiahol maximum $478.

V kryptomenovej top dvadsiatke môžeme pozorovať výrazné zisky pohybujúce sa od 4% do 9% za posledných 24 hodín. Výnimkou je len VeChain (VEN).

V Top 10 sa najviac darilo Bitcoin Cash-u (BCH) a EOS, ktorý vykázal viac ako 8%-ný nárast. Za zmienku z obľúbených altcoinov ďalej stoja Stellar (XLM), Cardano (ADA), IOTA či NEO.

Top 20 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie

BlackRock začína skúmať Bitcoin

Spoločnosť BlackRock zriadila pracovnú skupinu na preskúmanie spôsobov, akými môže najväčší správca aktív na svete využiť rýchlo rastúci trh s kryptomenami, a to aj napriek tomu, že vysoko postavení predstavitelia otvorene kritizovali Bitcoin samotný.

Investičná superveľmoc disponujúca $6.3 miliardovým objemom vytvorila rôznorodý tím ľudí, aby podrobne preskúmali kryptomeny a ich základnú infraštruktúru – blockchain. Pracovná skupina, do ktorej patrí aj newyorský investičný stratég Terry Simpson bude skúmať, či má spoločnosť BlackRock investovať do Bitcoin futures inštrumentov.

Zdroje napojené na spoločnosť sa vyjadrili, že tím expertov sa tiež pozrie na to, ako ďaleko je v tomto smere konkurencia BlackRock a aký to môže mať vplyv na jej podnikanie. Pracovná skupina predloží svoje zistenia vrcholovému manažmentu, avšak presný dátum známy nie je.

Zdroj: fnlondon.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...