Sledujte nás aj na

Bitcoin (BTC) opäť prelomil okrúhlu hranicu $10,000, čím vyvrátil časť predikcií, ktoré predpokladali pokles až na $8,000 prípadne nižšie. Po tom, ako cena BTC oscilovala niekoľko dní na úrovni $9,500, v utorok opäť prekonala $10,000. Od poslednej korekcie sa však situácia v kryptosfére zmenila a my Vám predstavíme 5 faktorov, ktoré naznačujú budúci pozitívny vývoj ceny bitcoinu.

Eufória na konci júla

Júlový cenový vývoj BTC nepoukazoval na jednoznačné smerovanie trendu. Namiesto toho cena BTC oscilovala bez toho, aby sa jej podarilo prekonať $11,000. S koncom júla sa graduálne zvýšil aj objem obchodov. Cenový pohyb BTC sa vrátil do sféry volatility typickej pre BTC, počas ktorej rast o stovky alebo dokonca tisíce dolárov v krátkom časovom horizonte nie je nič zriedkavé. Tým sa naštartovalo aj samotné obchodovanie.

10 dôvodov podporujúcich Bitcoin maximalizmus

Ignorovaný tlak zo strany regulátorov

V utorok prebiehalo zasadnutie Komisie pre bankovníctvo Spojených štátov, počas ktorého ako už býva zvykom, zaznela aj kritika bitcoinu. Avšak tentokrát sa zdá, že to kryptosférou takmer nepohlo a len deň po skončení zasadnutia došlo k rastu cien kryptomien. Dokonca ani správy o tom, že Facebook začal pochybovať o zavedení svojej digitálnej meny Libra, nedokázali zvrátiť konsolidáciu BTC.

„Zlatá horúčka“ v ťažení bitcoinu

Ťažba BTC je v súčasnosti na historicky bezprecedentnej úrovni s tým, že každých pár dní prekoná svoj predošlí rekord. V poslednej dobe sa hashrate (výpočtová sila siete) dostal až na 78 EH/s, čo predstavuje viac ako dvojnásobok hodnoty z mája tohoto roka. Neustále rastúca atraktívnosť ťaženia BTC znamená, že záujem o túto kryptomenu v dohľadnej dobe len tak neklesne. O 290 dní tu máme Bitcoin halving a znižovanie odmeny za vyťaženie bloku na polovicu, čo spraví BTC ešte vzácnejším.

TOP 6 kryptomien, ktoré sa v roku 2019 ešte oplatí ťažiť

Odchod finančných veľrýb

Mnoho kryptoanalytikov obviňovalo z posledného poklesu ceny práve finančné veľryby (osoby, ktoré vlastnia dostatočné množstvo BTC aby mohli ovplyvňovať trh). Avšak ani veľryby nie sú večné. K poklesu ceny dochádza len dočasne, čo dokazuje aj minulý víkend, počas ktorého BTC stratil na cene stovky dolárov, avšak rýchlo sa zotavil na pôvodnú hranicu. Teraz má BTC oveľa väčšiu likviditu a s dostatočným množstvom Tetheru (USDT) by mohlo dôjsť k podpore obchodovania, a tým zamedziť pokusom o zníženie ceny bitcoinu.

FED znižuje úrokové sadzby

I keď sa to nás priamo netýka, znižovanie úrokovej sadzby FEDom (Federálny rezervný systém) sa dotkne trhov ako takých. Prvé znižovanie úrokovej sadzby od roku 2008 so sebou prináša prísľub vyššej likvidity, čo môže pomôcť pozitívnemu sentimentu a dlhodobému prílevu kapitálu a rastu BTC.

Top 4 spôsoby, ako si zachovať súkromie pri používaní kryptomien

Záver

Rastu ceny BTC môžu pomôcť aj ďalšie faktory, ako napríklad testovacie obdobie BTC future kontraktov od Bakkt. Úroveň $10,000 dolárov bola minulý mesiac prekonaná viac ako trikrát. Momentum však stále neutícha ostáva nám len čakať, kde BTC vystrelí. Predo dvermi je aj Litecoin halving, ktorý v tomto prípade môže potiahnuť cenu bitcoinu pozitívnym smerom.

Víkendový ฿ulletin: Prehľad najpoužívanejších kryptomixérov a princíp ich fungovania

Zdroj: cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...