Sledujte nás aj na

Po rekordne dlhej kryptomenovej recesii sa bitcoin (BTC) opäť vyšplhal nad magickú hranicu $10,000 a naprieč kryptosférou opäť zavládol optimizmus. Naposledy sme boli svedkami tohto javu v druhej polovici februára 2018. To však bola ešte reakcia na cenový boom z konca roku 2017.  Od vtedy sa však svet zmenil a kryptomeny ušli dlhú cestu. V čom je teraz situácia iná oproti tej v roku 2017?

V novembri 2017 sa Bitcoin stal centrom silného rastu, ktorý započal cenovkou $10,000 a vyvrcholil 17. decembra 2017, keď sa jeho cena vyšplhala na doteraz nepokorených $20,089 (podľa dát z coinmarketcap.com). Mnoho analytikov a kryptofanúšikov analyzovalo dôvody toho rastu, pričom mnohí z nich ho odôvodňovali faktormi ako mediálna pozornosť, strach z vynechanej šance (FOMO – Fear of missing out) alebo (čiastočný) prienik kryptomien do mainstreamu.

Tri základné spôsoby ako zameniť bitcoin za klasické fiat meny

Prudký rast Bitcoinu v roku 2017

V roku 2017 sa cena bitcoinu (BTC) takmer zdvojnásobila, z $10,000 na $20,000, za menej ako mesiac, presne za 17 dní. Počas tohto obdobia téma kryptomien a bitcoinu rezonovala všade, vrátane titulkov mainstreamových médií, krčmových rozhovorov alebo rodinných večerí. Napriek tomu mal len zlomok ľudí predstavu o jeho skutočnej hodnote.

Po 15 mesiacov trvajúcej recesii bitcoin opäť dosiahol cenu $10,000.

Keď sa už začalo zdať, že bitcoin je takmer nezastaviteľný, prišiel záver roka a s ním aj to, čo sa často označuje za najväčšiu kryptomenovú recesiu v histórii. Tá trvala agonizujúcich 15 mesiacov, počas ktorých mnohí stratili záujem a dôveru v kryptomeny. Až do nedávna. Teraz bitcoin opäť rastie a do sentimentu prúdi čoraz viac pozitivizmu. V čom sa ale súčasná situácia odlišuje od tej v roku 2017?

Keď bitcoin v roku 2017 dosiahol prvýkrát v histórii magickú hranicu $10,000, mediálna pozornosť a chamtivosť ľudí vystrelila najsilnejšiu kryptomenu na $20,000. V súčasnosti však mainstreamové médiá neinformujú o digitálnom zlate toľko, ako v roku 2017, v dôsledku čoho si menej ľudí všimlo, že bitcoin zasiahol päť cifernú métu. Ak teda nie od ľudí, odkadiaľ prúdi do kryptomien kapitál?

Víkendový ฿ulletin: Blockchain bez bitcoinu

Zvýšený inštitucionálny záujem o Bitcoin

Napriek silnej recesii trhu, kryptomeny a ich vývoj dosiahli bezprecedentnú rýchlosť a pozoruhodné méty, a to hlavne na poli inštitúcií a konvenčných investorov. Finanční giganti ako Fidelity Investments, JPMorgan Chase alebo technologickí behemoti ako Facebook sú len zlomkom renomovaných spoločností, ktoré prijali kryptomeny a blockchain, čo motivovalo ďalšie spoločnosti, aby ich nasledovali. Ironicky, tento trend je hnaný opäť strachom z vynechanej šance, tentokrát však vo sfére spoločností a konvenčných investorov.

Libra: 10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o digitálnej mene Facebooku

Bitcoin je silnejší ako kedykoľvek predtým

Aj keď sa môže zdať opak, v roku 2017 nebol bitcoin naprieč spoločnosťou až tak známy. Mnohí ho považovali za podvod. Keď jeho cena vystrelila, BTC pritiahol veľkú pozornosť zo strany bežných médií, avšak ani vtedy nebolo mnoho ľudí a spoločností myšlienke digitálnych peňazí otvorených.

Tentokrát sa ekosystém kryptomien skutočne zmenil. Existuje množstvo informácií, ktoré sú k dispozícii pre každého, kto prejaví čo i len minimálny záujem o kryptomeny. A to, že finanční a technologickí velikáni sú „tiež v hre“ prudko zvyšuje dôveru v tento rýchlo sa rozvíjajúci FinTech sektor.

Záver

V dohľadnej dobe nás čakajú veľké udalosti a zmeny, vrátane Litecoin a Bitcoin halvingu. Litecoin halving nás čaká už približne 5. augusta tohto roku a Bitcoin halving v máji roku 2020. Neustále rastúci bitcoin hashrate, stále silnejšie fundamenty a exponenciálne zrýchľujúca sa adopcia poukazujú na svetlú budúcnosť kryptomien.

Víkendový ฿ulletin: Čakanie na halving – Je bitcoin a litecoin bull run predo dvermi?

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...