Sledujte nás aj na

Expert v oblasti kybernetickej bezpečnosti John McAfee vysvetlil, prečo Bitcoin nie je bublina. V rozhovore s RT McAfee obhajoval Bitcoin pred ľuďmi, ktorí tvrdia, že to je bublina a že nebude aj naďalej rásť.

John McAfee, známy pre svoje odvážne predpovede, že Bitcoin dosiahne v priebehu troch rokov 500 000 dolárov, je presvedčený, že Bitcoin nemôže byť považovaný za bublinu.

Bitcoin nie je fiatovou menou

Na otázku, prečo slovo „bublina“ nemožno použiť na Bitcoin, McAfee vysvetlil, že Bitcoin nie je bežnou menou (fiat). John McAfee, zakladateľ spoločnosti McAfee Inc., hovorí:

„Bitcoin nie je fiat mena. Vytvorenie Bitcoinu stojí viac jako 1000 USD pri dnešnej cene energií a techniky.

Povedal tiež, že hodnota Bitcoinu je priamo spojená s počtom používateľov a ekvivalentným počtom transakcií. John McAfee dodáva:

„Hodnota Bitcoinu súvisí s počtom používateľov a počtom transakcií.“

Povedal, že hoci ho ľudia používajú na špekulatívne účely, nie je a nemôže byť označený ako špekulatívna investícia. Povedal, že hodnota Bitcoinu rastie, pretože sieť Bitcoin rastie. John McAfee vysvetľuje:

„Nie je to špekulatívna investícia, hoci ju tak vnímajú mnohí ľudia. S rastúcou sieťou rastie aj hodnota Bitcoinu. Ako ľudia presúvajú svoje peniaze do Bitcoinu, na platby prestávajú používať americké doláre, euro a čínsky jüan, čo dlhodobo znehodnocuje tieto meny.“

Bitcoinová stabilita

Aj keď sa to vždy tak nezdá, McAfee považuje Bitcoin za stabilný pretože
ako tvrdí:

„Dočasné výkyvy sú bezvýznamné a sú vytvorené len špekulantmi, ktorí nemajú zásadné chápanie technológie Blockchain.“

A ako teda pozorovať či sa Bitcoinu darí? McAfee odporúča zamerať sa na počet užívateľov Bitcoinu:

„Čím viac ľudí používa Bitcoin, tým je cennejší, a to je jediná metrika, ktorú môžeme použiť.“Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...