Sledujte nás aj na

Včera, 6.5.2018, bola priemerná cena Bitcoinu (BTC) len necelých 50 dolárov od dôležitej hranice$10,000. Regióny v Ázii ako Hongkong, Japonsko a Južná Kórea s prémiovými sadzbami síce na chvíľu prekonali sumu $10,000, avšak vplyv týchto ázijských regiónov nebol dostatočne silný na to, aby sa BTC na globálnom trhu prehupol do 5-ciferných čísiel.

Víkendový rast, výkyvy aj korekcie

Bitcoin počas víkendu dosiahol najvyššiu úroveň od začiatku marca, avšak víkendový výpredaj a výbery ziskov zatlačili cenu späť, čo spôsobilo silnú korekciu. V pondelok, 7.5. tento negatívny tlak znížil cenu pod 9,600 $. S príchodom rána v ázijských krajinách BTC klesol až na 9,231 $, no v čase písania článku BTC získal určitú hybnosť, ktorá čiastočne vrátila cenu na hranicu 9,400 $.

Vývoj Bitcoinu za posledné 3 dni.

Rezistencia na úrovni $10,000 predstavuje silnú psychologickú hranicu, ktorá bude vyžadovať silnejšie úsilie a kapitál od investorov na prelomenie. Akonáhle sa toto stane, BTC/USD sa rýchlo vyšplhá na $10,400 (čo predstavuje 50% Fibonacciho obratu — Fibonacci retracement) a následne bude testovať novú psychologickú hranicu $11,000.

Naneštastie, prvá línia podpory (support) $9,000 je spojená s krátkodobou trendovou líniou. Druhá hranica podpory je $8,900. Ak Bitcoin klesne pod túto hranicu, v najhoršom prípade sa môžeme vrátiť k $8,000, avšak dobrou správou je, že pokles pod túto sumu je nepravdepodobný.

Investori čakajú na výsledky SEC pojednávania o ETH

Medzitým obchodníci a investori netrpezlivo čakajú na výsledky pojednávania v Spojených štátoch, kde Komisia pre cenné papiere a zmenárne (Securities and Exchange Commission — SEC) rokuje so zakladateľmi Etherea. Toto pojednávanie rozhodne o tom, či je Ethereum (ETH)  cenina (security) alebo nie.

Pokiaľ sa rozhodne, že ETH nie je cenina (ako BTC), bude to silným impulzom pre zvýšený dopyt po kryptomenách, výsledkom čoho by bolo zrevitalizovanie celého kryptomenového trhu.

Avšak, ak SEC uzná ETH ako ceninu, najsilnejší altcoin už nebude v súlade s tamojšími predpismi.

Popredný vývojár Etherea Josepth Lubin sa pre spravodajské médium vyjadril:

„Strávili sme obrovské množstvo času s právnikmi v USA a v iných krajinách aby sme im vysvetlili, že ETH nie je a nikdy nebude cenina. Ani podľa Howey-ho testu, ETH cenina nie je.“

V závislosti od vyhlásenia SEC by sa mohol drasticky zmeniť krátkodobý cenový trend ETH a ERC-20 tokenov. Ak SEC vyhlási, že podľa súčasných existujúcich predpisov nie je Ethereum cenina, jeho hodnota bude v nadchádzajúcich týždňoch s najväčšou pravdepodobnosťou rapídne narastať. Treba poznamenať, že väčšina developerov, analytikov, investorov a takmer celá kryptokomunita očakáva, že ETH za ceninu vyhlásený nebude.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...