Sledujte nás aj na

Taktiež verí, že Bitcoin by mohol dosiahnuť hodnotu takmer $64,000 koncom roka 2019.

Tom Lee, generálny riaditeľ spoločnosti Fundstrat a finančný stratég, si myslí, že Bitcoin bude mať koncom roka hodnotu takmer $25,000 aj napriek jeho doterajšiemu výkonu.

Bitcoin počas roku 2018 zažil jeden z najväčších pádov v histórii, keď z hodnoty takmer $20,000 klesol na hodnotu menej ako $7,500, ktorá je aktuálna aj v čase písania tohto článku.

Avšak toto správanie je absolútne normálne podľa Leeho, ktorý ho považuje za “normálnu kryptomenovú volatilitu.”

Ďalej je podľa Leeho naozaj dôležité držať určité množstvo Bitcoinov po celý rok, aby ste nestratili rastúci prúd, ktorý trvá v priemere iba 10 dní (nie za sebou idúcich) za celý rok:

“Historicky, 10 dní zahŕňa celoročný výkon na cene Bitcoinu. Ak dáme týchto 10 dní preč, tak za celý rok bude Bitcoin vykazovať 25% stratu. Tohtoročný skok z $8,000 na $25,000 sa udeje len v priebehu pár dní.”

Tom Lee je veľmi dobre známy tým, že sústreďuje svoje štúdie na správanie sa Bitcoinu. V tomto roku predstavil ukazovateľ špeciálne navrhnutý pre Bitcoin: The Bitcoin Misery Index alebo Index mizérie Bitcoinu. Je to veľmi zaujímavý ukazovateľ, o ktorom určite treba viedieť.

Regulácie: úhlavný nepriateľ predikcií Toma Leeho

Prednedávnom jedna z jeho predikcií skončila fiaskom: Jeho optimistický pohľad na prudký nárast v kryptomenovom svete, ktorý sa mal udiať po newyorkskej konferencii Consensus 2018. Ten sa však nekonal a namiesto toho sme boli svedkami ďalšieho poklesu. Neskôr ako vysvetlenie pre CNBC uviedol, že regulácie zabránili vlne masívnych investícii potrebných na zvýšenie ceny.

V interview pre CNBC, Tom Lee zakladá svoj optimizmus na troch základných pilieroch:

  1. Cena vytaženého Bitcoinu: Bitcoin by nemal mať nižšiu hodnotu ako sú náklady potrebné na jeho vyťaženie. Hashrate Bitcoinovej siete neustále rastie, čo je veľmi dobrým znakom, kedže sieť sa stáva viac a viac bezpečnejšia. Neustály rast výkonu Bitcoinovej siete je tiež znakom, že firmy majú stále väčší záujem ťažiť a investovať’ do Bitcoinu.
  2. Veľké množstvo inštitucionálnych investorov, ktorí sa doteraz úplne neodvážili vstúpiť do sveta krytomien zo strachu pred svojvoľným postojom vlád k regulačným problémom.
  3. Celkové správanie Bitcoinu je takpovediac bullish (býčie). Vysoké úrovne rastu sa vyskytli vždy len počas 10 dní za rok. Odpočítaním týchto 10 dní by mohol Bitcoin stratiť 25% ročne.

Nedávno Fundstrat uverejnil správu, v ktorej predpovedá cenu približne $20,000 až $64,000 do konca roka 2019:

Zdroj: ethereumworldnews.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...