Sledujte nás aj na

Bitcoin investorom je už v tejto chvíli zrejmé, že obdobie medvedieho trhu z roku 2018 bude pokračovať aj v roku 2019. Mnohí investori dúfali, že nový rok prinesie nejakú zmenu a čerstvý vzduch na trh, no zatiaľ sa tak nestalo.

Prominentný kryptoobchodník Anthony Grisanti predpokladá, že cena Bitcoinu (BTC) klesne pod hranicu $3,000. Udeje sa tak v blízkej budúcnosti vzhľadom na fakt, že trh i naďalej vykazuje svoju slabosť a nedostatok hybnej sily.

Ak BTC nedosiahne hranicu $4,000, jeho cena bude naďalej klesať

Prominentný obchodník s futuritami, Anthony Grisanti, sa nedávno vyjadril k téme  kryptomien v interview pre CNBC. Vysvetľuje, že príčinu pádu ceny BTC vidí v obchodníkoch likvidujúcich svoje pozície, pretože Bitcoin nedosahuje podpornú hranicu, ktorá je okolo $4,000:

Očakávam pád ceny BTC na $3,000, čo by predstavovalo skutočný obraz súčasnej slabosti trhu… Mohlo by to viesť k tomu, že ľudia sa budú chcieť Bitcoinu zbaviť a cena sa tak môže tlačiť ešte nižšie.

Grisanti ďalej vysvetľuje, že volatilita, ktorú za posledné týždne pocítil BTC a kryptotrh všeobecne je priamo spojená s likvidáciou pozícií. Investori začali svoje pozície predávať vždy, keď sa cena trošku zvýšila, čo však vedie k „trhavému“ obchodovaniu, ktoré trhu viac škodí, než pomáha.

Vždy keď sa začne trhu dariť, ľudia likvidujú svoje pozície. Či už ide o priamu likvidáciu alebo predaj futurít, likvidujú ich. Ja osobne by som chcel uzavrieť svoju pozíciu na úrovni $3,800. Môžeme však vidieť aj nejakú rezistenciu okolo $4,000 a $4,100.

Tyler Winklevoss: Trhová kapitalizácia Bitcoinu môže prekročiť úroveň $7 biliónov

Iný analytik verí, že podporná hranica BTC je okolo $3,000

Väčšina analytikov si aj napriek Grisantiho predikcii myslí, že práve cena BTC okolo $3,000 priláka investorov a vytvorí sa tak dôležitý dopyt, ktorý samotný BTC vzpruží.

Bitcoin sa momentálne pohybuje vo väčšom cenovom rozpätí, približne v cenovej oblasti $3,000 až $4,500. Mati Greenspan, senior trhový analytik pre eToro povedal, že najstaršia kryptomena na trhu sa bude pravdepodobne obchodovať za cenu v rozmedzí $3,000 až $5,000. Podporná cena bude na úrovni bývalej ceny a rezistentná cena na ten poslednej.

Greenspan vysvetľuje:

Ak sa s odstupom pozrieme na to, ako sa posledné týždne pohybovala cena BTC, zistíme, že celkový cenový rozsah začína na $3,000 a končí na $5,000 za jeden BTC. Momentálne sa cena pohybuje niekde v strede tohto rozsahu.

Vinny Lingham, výkonný riaditeľ spoločnosti Civic, zopakoval Greenspanov sentiment v súvislosti so súčasným rozsahom BTC počas nedávneho rozhovoru pre Cheddar.

Realita je taká, že BTC sa aj ďalšie mesiace bude s najväčšou pravdepodobnosťou obchodovať medzi úrovniami $3,000 až $5,000, Keď sa však dajú veci konečne do pohybu, bude to pre BTC znamenať buď silný pád alebo naopak, silný rast.

Momentálne sa cena BTC pohybuje na úrovni $3,595.15. Pár dní sa BTC darilo udržať sa nad hranicou $4,000, no od 10. januára je opäť pod ňou. 

 

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...