Sledujte nás aj na

Ak ste kryptomenovým Bitcoin fanúšikom, ktorého fascinuje táto rýchlo sa rozvíjajúca technológia, určite ste už vyskúšali svojimi kryptomenami niečo zaplatiť. Avšak ak ste kryptomenový investor, pravdepodobne si kladiete otázku, či sa oplatí aspoň čas svojich mincí minúť.

Väčšina z nás dúfa, že v budúcnosti sa bitcoin stane hlavnou menou, ktorá bude akceptovaná naprieč celým spektrom obchodníkov a poskytovateľom služieb. Avšak možno sa pýtate, či sa v tomto momente, so súčasnou ekonomickou situáciou oplatí bitcoiny (BTC) minúť.

Možno ste BTC investor, ktorý síce svoje mince poctivo drží, ale má nutkanie časť svojich úspor minúť alebo vyskúšať túto prevratnú technológiu v praxi. Dobrá správa je, že dokonca aj dnes, bez skutočného celoplošného prijatia kryptomien do mainstreamu, existujú stovky spôsobov, ako utratiť bitcoin. Avšak to, že tieto možnosti existujú, neznamená že ich musíte využívať. Alebo áno?

Držať alebo používať, to je otázka

Ako takmer každá problematika, tak aj otázka míňania BTC má dve strany mince. Na jednej strane sa používaním a míňaním BTC zaraďujete do exkluzívneho celosvetového hnutia, ktoré aktívne využíva kryptomeny a tým pomáha rozvíjať tento ekosystém, a zároveň ho pretláča do mainstreamu. To vo finále pomáha zvyšovať adaptáciu a potenciálne zvyšovať zisk budúcich kryptomenových investícií.

Na druhú stranu, ak miniete priveľa BTC, ktoré ste zakúpili za fiat meny (konvenčné peniaze), a jeho cena o pár mesiacov / rokov závratne narastie, určite Vás to nepoteší. Oberáte sa teda míňaním BTC o budúci zisk? Je to možné.

Na túto otázku neexistuje žiadna správna odpoveď, záleží na mnohých okolnostiach. Ak ste napríklad kryptomenová veľryba, alebo len vlastníte obrovské množstvo BTC, nemáte čo stratiť tým, že časť svojich úspor miniete. Práve naopak, aktívnym využívaním BTC môžete pomôcť kryptomenovej ekonomike. Veď samotná podstata BTC je využívať ho ako platidlo.

Zoberte si takého Laszla Hanyecza, viac známeho ako „Bitcoin pizza guy“. Ten si v roku 2010 kúpil dve pizze za 10,000 BTC (v tom čase to predstavovalo približne $41.). Mnoho z Vás len pokrúti hlavou, a pomyslí si, že keby si tie BTC nechá, urobil by lepšie. Avšak o to tu vôbec nejde. Práve týmto počinom Laszlo ukázal, že bitcoin je reálna mena, za ktorú si kúpite aj bežný tovar a jedlo. Od vtedy si každý rok 22. mája pripomíname “Bitcoin pizza day”, akýsi sviatok oslavujúci Bitcoin a adaptáciu kryptomien.

Bitcoin pizza day: Dve pizze kúpené za 10,000 BTC

Ak však patríte medzi lokálnych investorov s malým BTC holdingom, pravdepodobne si ich budete chcieť udržať, keďže ich minutie v súčasnosti nepredstavuje pre Vás žiadnu výhodu. To je úplne v poriadku. Avšak je dôležité porozmýšlať alebo si určiť hranicu, od ktorej budete BTC využívať ako platidlo poprípade si vybrať zisk.

Tri základné spôsoby ako zameniť bitcoin za klasické fiat meny

Záver

Ako sa adaptácia kryptomien bude zvyšovať a svet sa bude stávať pre ne viac a viac prívetivejším, míňanie kryptomien bude so sebou niesť mnoho skvelých výhod, od šetrenia na nákladoch, rýchlejšie transakcie až po vernostné programy a finančnú automatizáciu (vďaka blockchainu). V súčasnosti je Bitcoin stále akousi kultovou záležitosťou, ktorá však každým dňom naberá na sile a atraktivite. Určite si časť svojich kryptomien uchovajte, budúcnosť vyzerá pozitívne. Avšak ak máte chuť vyskúšať BTC v praxi, alebo si potrebujete niečo kúpiť, smelo do toho. Veď predsa bitcoin bol stvorený ako platidlo.

21. týždeň 2019: Týždenný spravodajský prehľad zo sveta kryptomienZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...