Sledujte nás aj na

Pokus o podanie žaloby na Bitcoin.com v súvislosti s podvodným prezentovaním altcoinu Bitcoin Cash (BCH) ako skutočného Bitcoinu (BTC) získalo podporu od viac ako 1000 ľudí.

Bitcoin.com a Bitcoin Cash: Čo je veľa, to je veľa!

Špecializovaná telegramová skupina pozostávajúca z orgranizátorov a tých, ktorí stratili peniaze kvôli zavádzajúcemu kryptomenovému spravodajstvu a nekalým praktikám Bitcoin.com, má v súčastnosti 1016 členov.

Skupina existuje menej ako týždeň a už sú v nej zapojené aj dobre známe kryptomenové osobnosti vrátane Charlieho Sherma, Richarda Hearta a taktiež zakladateľa Nakamoto Institute Pierra Rocharda a podnikateľa Alistaira Milna.

S cieľom dostať Bitcoin.com pred súd v jeho registrovanej jurisdikcii – Karibské národy Svätého Krištofa a Nevisa – sa skupina zameriava na verejné presvedčenie, že zdroj úmyselne zavádza nových používateľov k nákupu altcoinu namiesto Bitcoinu samotného.

Roger Ver, majiteľ kryptomenového spravodajstva Bitcoin.com a podporovateľ Bitcoin Cashu, často tvrdí, že Bitcoin Cash je pravý Bitcoin a pravá vízia Satoshiho Nakamota.

Aj Erik Voorhees, CEO spoločnosti ShapeShift, verejne požiadal Vera, aby na neho prestal odkazovať, že podporuje jeho názor.

Minulý týždeň došlo k prepracovaniu webovej stránky Bitcoin.com, ktorá usilovne propaguje Bitcoin Cash. Čitatelia hovoria, že sa jedná o najviac zavádzajúci obsah.

Block explorer, ktorý sa nachádza na webovej stránke označuje skutočný Bitcoin ako “Bitcoin Core” (BTC) a Bitcoin Cash jednoducho ako “Bitcoin”.

“Všetci sú frustrovaní a pobúrení a plus ešte k tomu máte obete, ktoré strácajú peniaze kvôli vašej propagande,” povedal hlavný organizátor súdneho sporu MoneyTrigz.“ Bitcoin.com prekročil hranicu a my ich legálne zatačíme späť. 

Žiadosti o podanie žaloby pochádzajú od používateľov, ktorí tvrdia, že stratili finančné prostriedky práve kvôli webstránke Bitcoin.com a jeho pseudo-Bitcoin obsahu.

Iní potvrdzujú, že po stiahnutí peňaženky z tejto webovej stránky sa jedná o Bitcoin Cash peňaženku, ktorá je prezentovaná ako “Bitcoinová” – väčšina nových používateľov takto stratila svoje prostriedky keď poslali svoje skutočné Bitcoiny (BTC) na túto Bitcoin Cash (BCH) penaženku.

Niektoré zo sťažností

“Rovnako ako mnoho iných som stratil peniaze kvôli zmätku, ktorý robí Bitcoin Cash komunita… 14.500 libier, aby som bol presný. Nie som si istý, či bude vaša skupina úspešná, ale dúfajme, že mi aspoň dovolíte aby som bol na blízku a dal Verovi na nos.”

“Kúpil som Bitcoin Cash, ktorý mi bol podsúvaný ako skutočný Bitcoin. Neskôr som zistil, že to nie je skutočný Bitcoin, ale iný, ktorý nie je kompatibilný so starým.”

“Práve som si spravil malý výskum a stiahol som si tú peňaženku od Bitcoin.com. Ako môžte vidieť po dokončení registračného procesu, boom, ‘Vaša Bitcoinová peňaženka je pripravená’ , lenže to bola Bitcoin Cash peňaženka… “

Informácie o súdnom spore budú zverejnené čoskoro

MoneyTrigz ešte v piatok dodal, že “hneď ako budú žaloby podané a všetko bude pripravené, tak zverejnia všetky právne dokumenty.“

Craig Wright, podporovateľ Rogera Vera, ktorý tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, bol ešte tento mesiac verejne označený Vitalikom Buterinom za “podvodníka”.

Následne si môžte pozrieť známy rozhovor s Rogerom Verom, majiteľom Bitcoin.com a podporovateľom Bitcoin Cashu, ktorý Roger ukončil vulgárnym gestom.

 Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...