Sledujte nás aj na

Bitcoin Cash na začiatku augusta oslavoval prvé narodeniny svojho vzniku. Avšak podľa správy, ktorá poukazuje na znižujúci sa komerčný záujem o tento altcoinu spolu s 85 % prepadom trhovej kapitalizácie, nie je veľa dôvodov na radosť.

Bitcoin Cash oslavuje svoj prvý rok

Je to už viac ako rok, čo Bitcoin Cash (BCH) vznikol hard forkom najsilnejšej kryptomeny Bitcoinu (BTC). Počas tohto roka, časť vývojárov spolu s najhlasnejším podporovateľom BCH Rogerom Verom, prezentovali BCH ako „skutočný Bitcoin“.

Roger Ver v máji pre spravodajské médium CNBC povedal:

„To, čo dodáva Bitcoinu (Cashu) tú skutočnú hodnotu je schopnosť využívať ho v obchodoch a v komerčnej sfére ako platidlo. Množstvo ostatných kryptomien je prakticky len aktívom pre špekulantov bez reálnej hodnoty.“

Avšak podľa trhu sú Verove tvrdenia nepravdivé. Ekonómka Kim Grauer z Chainalysis sa rozhodla preštudovať Rogerov Verov výrok o používaní BCH v komerčnej sfére. Vo svojej štúdii preverila transakcie 17 najpoužívanejších kryptomenových búrz a zmenární. Grauerová zistila, že objem platieb v BCH v máji kleslol na $3.7 milióna z $10.5 milióna, ktoré dosahoval v marci tohto roku. Pre porovnanie objem platieb v BTC bol v máji $60 miliónov. 

Roger Keith Ver

Roger Keith Ver je prvý investor Bitcoin startupov ako napríklad: bitcoin.comblockchain.com, ZCash či BitPay. Bol prominentným podporovateľom adopcie Bitcoinu a videl ho ako prostriedok na podporu ekonomickej slobody. Teraz podporuje Bitcoin Cash, ktorý je hard fork Bitcoinu.

Roger Ver je dosť kontroverzná postava v kryptosvete. Okrem toho, že má za sebou problémy s americkou vládou, propaguje Bitcoin Cash až násilným spôsobom. Tvrdí, že toto je pravý Bitcoin a jeho správanie sa je prinajmenšom arogantné, čo komunita vidí pomerne nerada.

Ako jeden z podstatných dôvodov nízkej adopcie BCH Gaunerová uviedla väčšinové vlastníctvo BCH malou koncentráciou mimoburzových adries.

Gaunerová v správe napísala: Asi 56 % Bitcoin Cash sa nachádza v 67 peňaženkách, ktoré sa nenachádzajú na burzách a ani im nepatria. Z týchto peňaženiek dve obsahujú 10,000 až 100,000 Bitcoin Cash tokenov. Je v celku pravdepodobné, že práve títo najbohatší držitelia realizujú podstatnú časť transakcií v obchodných službách.

Prečítajte si: Čo je to Bitcoin Cash?

Bitcoin vs Bitcoin Cash

Táto stránka v reálnom čase vizualizuje počet transkacií BTC a BCH vo forme áut prechádzajúcich diaľnicou. Veľkosť blokov jednotlivých kryptomien je priamo úmerná šírke diaľnice. Veľkosť vozidiel zas predstavuje veľkosť transakcie. Tento nástroj bol pôvodne vyvinutý nadšencami BCH. Avšak iróniou je, že ukazuje práve nízke využitie BCH.

Vizualizácia objemu transakcií vo forme vozidiel. Diaľnica BCH je takmer prázdna, zatiaľ čo diaľnica BTC je pomerne vyťažená.

Dominantnosť trhu s BCH neustále klesala, a to hlavne po korekcii na konci roka 2017, ktorá trvá prakticky dodnes. Dominancia Bitcoinu (BTC) medzitým preukázala svoju odolnosť, zotavujúc sa od svojej najnižšej úrovne 32 % na 53 % v čase písania.

Prečítajte si: Kryptomenový trh láme tohtoročné minimá. Dominancia BTC prekročila 50 %

BCH tiež zaznamenal oveľa silnejší prepad z hľadiska trhového kapitálu ako konkurent BTC. Bitcoin Cash dosiahol svoju rekordnú hodnotu $3,700 krátko po tom, ako bol na konci roka 2017 zalistovaný na poprednú kryptomenovú zmenáreň Coinbase. V súčasnosti sa cena BCH pohybuje na $530, čo predstavuje stratu viac ako 86 %. Pre porovnanie, BTC stratil na svojej hodnote 68 %.

Záver

Bitcoin Cashu sa nedarí tak, ako to prezentujú jedno podporovatelia. Priamo konkurovať najsilnejšej kryptomene Bitcoinu je ťažké. Navyše miestami až neúmerne agresívna kampaň predstaviteľov BCH popularite tomuto altcoinu skutočne nepomáha.

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...